Jak korzystać z Expert Advisors na MT4

Expert Advisor, znany również jako EA, to program, który może automatycznie zawierać transakcje za użytkownika. Program ten (lub robot) wykonuje polecenia inwestora po spełnieniu określonych kryteriów. Jest to więc forma automatycznego handlu, ponieważ inwestor nie musi nic robić, aby zlecenia zostały wprowadzone. Program zasadniczo działa przy użyciu instrukcji „jeśli-to”, w celu stworzenia mechanicznych reguł.

KorzyściExpert Advisor

Oprócz zawierania transakcji, Expert Advisor może również kontrolować wielkość pozycji podczas wprowadzania zlecenia. Na wielkość pozycji ma wpływ stan konta. Dzieje się tak dlatego, że wielkość pozycji o tej samej wartości w euro może być niewielkim ułamkiem dla konta, na którym znajduje się np. 100 000 euro, ale może być znacząca dla konta, na którym jest 1000 euro. Dlatego EA powinien brać pod uwagę kapitał konta przy określaniu wielkości pozycji.

EA może być łatwo zainstalowany na platformie MT4. Jeśli już stosujesz jakiś proces lub posiadasz system, możesz stworzyć EA, który będzie podążał za tym samym procesem po otrzymaniu sygnału. Tak więc EA zasadniczo replikuje to, co robisz. EA przydaje się szczególnie tym traderom, którzy handlują wieloma parami walutowymi, jak również tym, którzy są zbyt zajęci, aby handlować zbyt często. Nawet jeśli nie ma Cię przy komputerze lub nie masz czasu, aby spojrzeć na ekran MT4 EA kontynuuje poszukiwanie możliwości handlowych w Twoim imieniu.

Jedyne, co musisz zrobić, to pozostawić komputer włączony, a EA będzie składać zamówienia i wychodzić z transakcji dla Ciebie. Ponadto, można badać wydajność EA w godzinach nadliczbowych. Daje to możliwość przetestowania instrukcji lub kryteriów ustalonych dla programu.

Należy pamiętać o niektórych wadach uruchomienia EA. Obejmuje to posiadanie niezawodnego połączenia z Internetem. Większość programów EA jest skonfigurowanych dla konkretnego rynku, choć niektóre działają dla wielu par handlowych – po prostu wiedz, czym chcesz handlować. Ponieważ EA to algorytmy matematyczne oparte na analizie technicznej, mają tendencję do pracy najlepiej w trendach rynkowych, a nie bocznych. Oznacza to również, że musisz wykazać się ostrożnością w przypadku ostrych ruchów fundamentalnych.

Ponieważ EA wykonuje transakcje automatycznie, ważne jest, aby program pozwalał Ci ustawić poziom ryzyka, biorąc pod uwagę wielkość Twojego konta.

Problemy związane z EA

Istnieją setki programów EA, które można pobrać z Internetu. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym, ponieważ niektóre z nich są gorszej jakości niż inne. Przed podjęciem decyzji o wyborze EA warto przeczytać recenzje. Istnieje również możliwość stworzenia programu samodzielnie. Jest to trochę skomplikowane, ale może być warte poświęcenia czasu. Inną opcją jest zatrudnienie freelancera, który stworzy program dla Ciebie.

Jak skonfigurować Expert Advisor na MT4?

Utwórz lub pobierz Expert Advisor. Skopiuj pliki EA z miejsca, w którym zostały one zapisane. Teraz musisz zlokalizować folder „MetaTrader4” na swoim komputerze. Otwórz ten folder i poszukaj folderu „Experts”. Otwórz ten folder i wklej pliki EA. Twój komputer może otworzyć wyskakujące okienko z prośbą o pozwolenie administratora. Kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Downloading an Expert Advisor

Teraz otwórz swoją platformę MT4. W lewej dolnej części ekranu zobaczysz okno „Nawigator”. Tutaj znajdziesz folder o nazwie „Expert Advisors”. Kliknij na znak „+” po lewej stronie folderu „Expert Advisors”. W tym folderze powinien być widoczny pożądany EA. Kliknij wybrany EA i przeciągnij go na wykres.

Installing an Expert Advisor

Otworzy się wyskakujące okienko, w którym możesz zmienić ustawienia i alerty. Po zakończeniu kliknij „OK’.

MT4 nie pozwala, aby z tym samym wykresem były połączone dwa EA. Możesz jednak uruchomić więcej niż sto EA na tym samym terminalu handlowym. Tak więc, jeśli chcesz uruchomić dwa EA, możesz po prostu otworzyć nowe okna wykresu, po jednym dla każdego z EA, które chcesz uruchomić. Po prostu otwórz tyle okien, ile EA chcesz uruchomić, i dołącz do każdego z nich inny EA.

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3