Inwestuj w kontrakty CFD na metale

Złoto, srebro, platyna, pallad i miedź

Jedna z pierwszych walut świata i standard dla pieniędzy w obrocie państwowym przez setki lat – metale nadal są niezmiernie popularnym instrumentem inwestycyjnym. Szlachetne metale, takie jak złoto, srebro, platyna, pallad, a nawet metale towarowe, takie jak miedź, mają ogromne zastosowanie, od elektroniki po jubilerstwo – nawet katalizator w Twoim samochodzie ma w sobie platynę lub pallad.

Zacznij inwestować

Dlaczego warto inwestować w metale z easyMarkets?

Inwestuj po swojemu

Jesteś początkującym czy doświadczonym inwestorem? Inwestorem dziennym czy długoterminowym? Niezależnie od Twojego doświadczenia i stosowanej strategii, w metale na easyMarkets możesz inwestować na wiele różnych sposobów.

Inwestuj w dowolnym miejscu

Przystosowana do telefonu, tabletu i komputera – intuicyjna aplikacja inwestycyjna pozwala na inwestowanie z dowolnego miejsca, w którym występuje połączenie internetowe. Niech świat stanie się Twoim rynkiem.

"

dealCancellation*

easyMarkets pozwala Ci za niewielką opłatą anulować niekorzystną inwestycję w określonym czasie. Myśl o tym jako o ubezpieczeniu inwestycji, jeśli nie masz pewności, co do jej wyniku.

Opcje na złoto i srebro

Opcje dają jeszcze więcej możliwości. Możesz inwestować niezależnie od kierunku zmian na rynku – przy znajomości ryzyka – niezależnie od wyniku, wyłącznie wkład podlega ryzyku rynkowemu.

Co mówią o nas inwestorzy

Kiedy można inwestować w metale?

Godziny Handlu
6/10 - 26/10 2019 - GMT

MetaleMetale
Instrumenty Otwarcie Zamknięcie Przerwa
Złoto XAU 22:00 Niedziela 20:55 Piątek 20:55- 22:00
Srebro XAG 22:00 Niedziela 20:55 Piątek 20:55- 22:00
Palad XPD 22:05 Niedziela 20:55 Piątek 20:55- 22:05
Platyna XPT 22:05 Niedziela 20:55 Piątek 20:55- 22:05
Miedź CPR 22:00 Niedziela 21:00 Piątek 21:00 - 22:00

Dopiero zaczynasz inwestować w metale?

Metale wykorzystujemy w życiu codziennym, w postaci narzędzi, utensyliów czy biżuterii. Nawet większość naszych pojazdów, od rowerów po pociągi, wykonanych jest z metali. Metale szlachetne, takie jak złoto, srebro, platyna czy pallad, pożądane są nie tylko ze względu na swój piękny wygląd i walory dekoracyjne, ale też z powodu zastosowań przemysłowych. Platyna jest metalem inercyjnym, czyli nie reaguje ze związkami chemicznymi. Złoto, srebro, pallad i miedź mają szerokie zastosowanie w elektronice i produkcji.

Metale są niesamowicie popularne wśród inwestorów i doradcy finansowi zalecają osobom inwestującym w inne instrumenty, aby mieli też udział w metalach. Jest ku temu wiele powodów, jednak najczęściej wykorzystuje się fakt, że przy dużej zmienności na rynkach i zniżkach cen walut, metale zwykle idą w górę. Przyczyną jest inwestowanie w metale przez ludzi, uznających je za bezpieczne przystanie, czyli takie rodzaje instrumentów inwestycyjnych, które rynki uznają za „bezpieczne” lub też których cena jest stabilniejsza niż innych instrumentów.

Poza tym istnieje wiele sposobów na inwestowanie w metale – kontrakty CFD na metale pozwalają na inwestowanie w zmiany ceny metali, jednak nie wymagają od Ciebie faktycznego ich zakupu. Daje to więcej swobody przy inwestowaniu – gdy zechcesz faktycznie kupić metal, musisz znaleźć kogoś, kto będzie go sprzedawał po odpowiadającej Ci cenie, a przy sprzedaży musisz znaleźć kogoś, kto zechce go kupić po cenie, którą chcesz osiągnąć. Kolejnym zyskiem jest możliwość zakupu kontraktów CFD bez posiadania samego metalu. Oznacza to, że jeśli uważasz, iż cena metalu idzie w górę, możesz go „zakupić” (lub iść w długą inwestycję jak mówią inwestorzy) jeśli uważasz, że cena spadnie możesz „sprzedać” (lub iść w krótką). W obu przypadkach masz możliwość wykorzystania zmiany ceny od czasu „otwarcia” pozycji (właściwego początku inwestycji) oraz jej „zamknięcia” (zakończenia inwestycji).

Opcje to kolejna metoda inwestowania w metale, pozwalająca na całkowicie inne podejście do inwestowania. Choć również pozwala na inwestowanie zarówno przy wzroście, jak i przy spadku ceny, to odbywa się to w inny sposób. „Kupując” decydujesz, jaką cenę instrument osiągnie w określonym czasie. Płacisz wkład osobie sprzedającej opcję. Jeśli instrument zmieni się powyżej szacowanej przez Ciebie ceny (przed wygaśnięciem opcji), otrzymujesz różnicę w cenie. Zaletą tego rodzaju inwestowania jest ryzykowanie wyłącznie wkładem, co niektórzy preferują, a nie każdy instrument daje taką możliwość.

W drugą stronę można „sprzedać” opcję, co praktycznie stawia Cię po drugiej stronie wspomnianej transakcji. Najpierw otrzymujesz wkład, jeśli uważasz, że cena metalu spadnie. Jeśli cena przekroczy cenę typowaną (szacowaną cenę, jaką ma osiągnąć metal) sprzedawca będzie musiał zapłacić różnicę. Obie te opcje mogą również działać odwrotnie, podobnie jak kontrakty CFD, możesz inwestować zarówno we wzrost, jak i w spadek ceny.

*dealCancellation zasady i warunki.

dealCancellation© to rozwiązanie objęte patentem w ramach zgłoszenia patentowego “Easy Cancellation Option” o numerze 62334455.