Inwestuj w kontrakty CFD na metale

Złoto, srebro, platyna, pallad i miedź

Jedna z pierwszych walut świata i standard dla pieniędzy w obrocie państwowym przez setki lat – metale nadal są niezmiernie popularnym instrumentem inwestycyjnym. Szlachetne metale, takie jak złoto, srebro, platyna, pallad, a nawet metale towarowe, takie jak miedź, mają ogromne zastosowanie, od elektroniki po jubilerstwo – nawet katalizator w Twoim samochodzie ma w sobie platynę lub pallad.

Zacznij inwestować

Dlaczego warto inwestować w metale z easyMarkets?

Inwestuj po swojemu

Jesteś początkującym czy doświadczonym inwestorem? Inwestorem dziennym czy długoterminowym? Niezależnie od Twojego doświadczenia i stosowanej strategii, w metale na easyMarkets możesz inwestować na wiele różnych sposobów.

Inwestuj w dowolnym miejscu

Przystosowana do telefonu, tabletu i komputera – intuicyjna aplikacja inwestycyjna pozwala na inwestowanie z dowolnego miejsca, w którym występuje połączenie internetowe. Niech świat stanie się Twoim rynkiem.

"

dealCancellation*

easyMarkets pozwala Ci za niewielką opłatą anulować niekorzystną inwestycję w określonym czasie. Myśl o tym jako o ubezpieczeniu inwestycji, jeśli nie masz pewności, co do jej wyniku.

Opcje na złoto i srebro

Opcje dają jeszcze więcej możliwości. Możesz inwestować niezależnie od kierunku zmian na rynku – przy znajomości ryzyka – niezależnie od wyniku, wyłącznie wkład podlega ryzyku rynkowemu.

Co mówią o nas inwestorzy

Kiedy można inwestować w metale?

Metale

07 kwietnia do 5 października 2024 r. – Times GMT

Instrumenty
Skrót
Otwarcie
Czas
Zamknięcied
Czas
Przerwa
Złoto
Niedziela
22:01
Piątek
20:55
20:55 - 22:01
Srebro
Niedziela
22:01
Piątek
20:55
20:55 - 22:01
Palad
Niedziela
22:05
Piątek
20:55
20:55 - 22:05
Platyna
Niedziela
22:05
Piątek
20:55
20:55 - 22:05
Miedź
Niedziela
22:01
Piątek
21:00
21:00 - 22:01

Dopiero zaczynasz inwestować w metale?

Metale wykorzystujemy w życiu codziennym, w postaci narzędzi, utensyliów czy biżuterii. Nawet większość naszych pojazdów, od rowerów po pociągi, wykonanych jest z metali. Metale szlachetne, takie jak złoto, srebro, platyna czy pallad, pożądane są nie tylko ze względu na swój piękny wygląd i walory dekoracyjne, ale też z powodu zastosowań przemysłowych. Platyna jest metalem inercyjnym, czyli nie reaguje ze związkami chemicznymi. Złoto, srebro, pallad i miedź mają szerokie zastosowanie w elektronice i produkcji.

Metale są niesamowicie popularne wśród inwestorów i doradcy finansowi zalecają osobom inwestującym w inne instrumenty, aby mieli też udział w metalach. Jest ku temu wiele powodów, jednak najczęściej wykorzystuje się fakt, że przy dużej zmienności na rynkach i zniżkach cen walut, metale zwykle idą w górę. Przyczyną jest inwestowanie w metale przez ludzi, uznających je za bezpieczne przystanie, czyli takie rodzaje instrumentów inwestycyjnych, które rynki uznają za „bezpieczne” lub też których cena jest stabilniejsza niż innych instrumentów.

Poza tym istnieje wiele sposobów na inwestowanie w metale – kontrakty CFD na metale pozwalają na inwestowanie w zmiany ceny metali, jednak nie wymagają od Ciebie faktycznego ich zakupu. Daje to więcej swobody przy inwestowaniu – gdy zechcesz faktycznie kupić metal, musisz znaleźć kogoś, kto będzie go sprzedawał po odpowiadającej Ci cenie, a przy sprzedaży musisz znaleźć kogoś, kto zechce go kupić po cenie, którą chcesz osiągnąć. Kolejnym zyskiem jest możliwość zakupu kontraktów CFD bez posiadania samego metalu. Oznacza to, że jeśli uważasz, iż cena metalu idzie w górę, możesz go „zakupić” (lub iść w długą inwestycję jak mówią inwestorzy) jeśli uważasz, że cena spadnie możesz „sprzedać” (lub iść w krótką). W obu przypadkach masz możliwość wykorzystania zmiany ceny od czasu „otwarcia” pozycji (właściwego początku inwestycji) oraz jej „zamknięcia” (zakończenia inwestycji).

Discover Series

Opcje to inny sposób handlu metalami, który oferuje zupełnie nowe wrażenia. Mimo że również pozwala na handel zarówno w przypadku wzrostu, jak i spadku ceny, robi to w inny sposób. „Kupując”, przewidujesz, jaką cenę instrument osiągnie w określonym czasie. Płacisz osobie „sprzedającej” opcję premię. Jeśli spodziewasz się, że cena pary walutowej wzrośnie, możesz skorzystać z tego ruchu, kupując opcję Call, a jeśli spodziewasz się, że cena pary walutowej spadnie, możesz skorzystać z tego ruchu, kupując opcję Put. Zaletą tego rodzaju transakcji jest to, że ryzykujesz tylko premią, co dla pewnych osób jest lepszym rozwiązaniem, choć nie wszystkie instrumenty oferują tę możliwość.

*dealCancellation zasady i warunki.

dealCancellation© to rozwiązanie objęte patentem w ramach zgłoszenia patentowego “Easy Cancellation Option” o numerze 62334455.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3