Kontrakty na różnicę (CFD)

Elastyczność dla każdego tradera

Kontrakty na różnicę pozwalają traderom inwestować w waluty, indeksy, kruszce oraz surowce i towary bez konieczności nabywania instrumentu bazowego. easyMarkets zapewnia dostęp do ponad 200 różnych instrumentów finansowych, aby każdy mógł inwestować jak lubi.

CFDs

Ponad 200 instrumentów finansowych

Kryptowaluty
Kryptowaluty zmieniły oblicze świata finansów – uważa się je za następny etap w ewolucji walut. Jeśli chcesz korzystać z najnowszych technologii na rynkach walut, a jednocześnie jesteś w stanie podjąć nieco większe ryzyko, ktryptowaluty są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.
Towary
Towary dzielimy na: płody rolne (sypkie/uprawne) oraz energię (twarde/kopaliny). easyMarkets oferuje siedem rodzajów towarów rolniczych, od pszenicy, po kawę i cukier. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym rynkiem, jak rynek zbóż, kontrakty CFD są w tym przypadku najprostszym rozwiązaniem na naszej platformie. Jeśli zaś wolisz wysoce zmienne towary, takie jak energia, udostępniamy jej 5 rodzajów, w tym ropę WTI i Brent, gaz ziemny i olej opałowy.
Metale
Handel metalami jest stary jak świat. Teraz, dzięki kontraktom CFD na metale, możesz z łatwością wejść na ten ekscytujący rynek, bez konieczności fizycznego przechowywania produktu. Złoto, srebro i inne metale szlachetne uznawane są za tzw. „bezpieczną przystań” i wykorzystywane jako zabezpieczenie na czasy niepewności. Z easyMarkets możesz obracać metalami i walutami głównymi oraz handlować nimi w postaci transakcji dziennych lub opcji.
Indeksy
Indeksy oznaczają portfel topowych akcji notowanych spółek i z natury stanowią produkt zdywersyfikowany. Śledzą sytuację określonych gospodarek i mają na nie wpływ takie czynniki jak poziom stóp procentowych, stopa bezrobocia czy kursy walut. Udostępniamy 14 kontraktów CFD na indeksy, w tym amerykańskie Dow Jones i Nasdaq, brytyjski „Footsie”, niemiecki DAX, japoński NIKKEI czy australijski ASX 200. Możesz w dowolnej chwili czerpać korzyści z każdego rynku na świecie, na którym właśnie coś się dzieje.
Waluty
Forex, to olbrzymi globalny rynek, gdzie obrót sięga ponad 5,4 bln dolarów każdego dnia. Jest otwarty 24 godziny na dobę przez 5 dni w tygodniu. Do dyspozycji są trzy sesje handlowe z całego świata. Sprawdź godziny handlu tutaj.

Co mówią o nas inwestorzy

Kiedy można inwestować w kontrakty CFD?

Godziny inwestowania mocno się różnią w zależności od klasy instrumentu – godziny otwarcia i zamknięcia oraz okresy zamknięcia rynków mogą mieć ogromny wpływ na cenę instrumentu, w który planujesz zainwestować. To właśnie dlatego niezmiernie ważne jest, by posiadać wszystkie te informacje. Na stronie godziny inwestowania dowiesz się, kiedy rynki są otwierane i zamykane oraz w jakie dni mają przerwę od inwestowania.

Typy handlu

Trading CFDs as Spot, Forwards and Pending Order or as Options
Transakcje Day (spot)

Kupno i sprzedaż CFD w ciągu jednego dnia.

Wybierz spośród +136 walut, 5 metali, 14 indeksów i 12 towarów.

Zlecenia oczekujące

Wybierz przyszłą cenę kontraktu CFD dla transakcji dziennej – gdy ją osiągnie, natychmiast zostanie zrealizowana. Nie musisz co minutę monitorować rynku! W dodatku możesz je w każdej chwili anulować bez żadnych opłat.

Kontrakty forward

Kontrakt kupna lub sprzedaży CFD po przyszłej cenie i w określonym czasie. Daje możliwość zabezpieczenia się przed przyszłymi zmianami kursu. Spready są tu zwykle większe niż w przypadku transakcji dziennych, ale za to nie są pobierane żadne opłaty za przedłużenia. Handluj kontraktami forward na ponad 49 rynkach.

Opcje

Wybierz interesujący cię instrument, po określonej cenie i w określonym terminie w przyszłości. Możesz kupić i zatrzymać opcję do momentu jej wygaśnięcia lub sprzedać ją wcześniej. Przewiduj przyszłe ceny lub zabezpiecz się przed ich zmianami. Opcje easyMarkets opierają się na gotówce, a ich wyjątkowość wynika z faktu, że to Ty wyznaczasz cenę wykonania (strike) i termin wygaśnięcia. Dajemy dostęp do ponad 30 walut, złota, kryptowaluty, srebra i ropy.

4 korzyści handlu kontraktami CFD

  • W przeciwieństwie do handlu papierami wartościowymi, w kontraktach CFD zawsze jest kupujący i sprzedający, co oznacza, że nie zostajesz z instrumentem „w dłoni”.
  • Korzystać można w każdych warunkach – niezależnie czy rynek idzie w górę, czy w dół.
  • Elastyczność pozwala na bardziej zróżnicowane podejście do handlu, dzięki czemu można czerpać korzyści w każdym momencie, niezależnie od trendów rynkowych.
  • Handel lewarowany oznacza, że możesz celować w wyższe zwroty przy niewielkiej inwestycji własnej. Dźwignia zwiększa zarówno potencjalne przychody, jak i straty.
Narzędzia zarządzania ryzykiem

Handlując kontraktami CFD czy jakimkolwiek innym instrumentem finansowym, musisz być świadomy, że rynek bywa ekstremalnie zmienny. Chociaż zmienność ta, wraz z dźwignią, w dużym stopniu zwielokrotnia Twój potencjał, to jednocześnie jednak rynek może obrócić się przeciwko Tobie i spowodować straty. W easyMarkets chcemy, żebyś miał dostęp do najnowszych narządzi służących do zarządzania ryzykiem, abyś mógł je skutecznie kontrolować.

  • dealCancellation* , dzięki któremu możesz anulować tracącą pozycję do 60 minut od jej otwarcia.
  • Stałe spready, abyś zawsze znał koszty transakcji.
  • Darmowy, gwarantowany stop loss, by nie tracić więcej niż wynosi Twój depozyt.
  • Na platformie easyMarkets nie dochodzi do poślizgów.
  • Bez bilansu ujemnego na koncie.
  • Szkolenia i indywidualne wsparcie.

Czytaj artykuły, oglądaj filmiki i zdobywaj wiedzę na temat kontraktów CFD w naszym Centrum Wiedzy.

Innowacje od 2001 roku.

easyMarkets działa na rzecz traderów od 2001 roku. Od samego początku staramy się oferować naszym kientom najbardziej innowacyjne produkty, narzędzia oraz usługi.

Przepisy i bezpieczeństwo

easyMarkets podlega nadzorowi organizacji ASIC oraz CySEC. Zapewniamy naszym klientom ochronę przed ujemnym saldem, a ich środki znajdują się na oddzielnych rachunkach.

Handluj na Aplikacji

easyMarkets innowacyjna i intuicyjna aplikacja, pozwala handlować na dowolnym urządzeniu z systemem iOS lub Android, zapewniając dostęp do rynków w dowolnym miejscu i czasie.

*dealCancellation zasady i warunki.

dealCancellation© to rozwiązanie objęte patentem w ramach zgłoszenia patentowego “Easy Cancellation Option” o numerze 62334455.