Inwestuj w kontrakty CFD na towary

Kontrakty CFD na miedź, ropę, gaz ziemny i towary rolne

Inwestowanie w towary jest niesamowicie popularne z powodu dużego wyboru i zróżnicowanych czynników, które wpływają na ich cenę. Towary są powiązane z rozwojem zorganizowanego społeczeństwa – rolnictwo i górnictwo są mocno powiązane z historią rasy ludzkiej. Wstępnie towarami handlowało się wymiennie – buszel zboża za olej, sztaba miedzi za cukier i przyprawy. Wykorzystanie towarów rosło wraz z gospodarkami i społeczeństwem. Dziś inwestowanie w towary nadal jest popularne, ponieważ dość łatwo je zrozumieć – wpływ mają tu głównie popyt i podaż, a towary zwykle utrzymują stabilną wartość lub nawet zwyżkują w momencie, gdy akcje lecą w dół.

Zacznij inwestować

Dlaczego warto inwestować w towary z easyMarkets?

"

dealCancellation*

Najbardziej innowacyjne narzędzie easyMarkets – dealCancellation. Pozwala za niewielką opłatą anulować inwestycję, jeśli przebiega ona dla Ciebie niekorzystnie. Możesz teraz inwestować w warunkach zmiennego rynku, podczas gdy inni inwestorzy czekają aż rynki się ustabilizują, a inni brokerzy zawieszają inwestycje.

Wybierz towar

Na towary składa się zróżnicowana grupa produktów. Wlicza się tu towary rolnicze: pszenicę, soję, cukier, kawę, kakao, kukurydzę i bawełnę; jak również produkty przemysłowe, takie jak olej, gaz ziemny, olej opałowy, olej gazowy i ropa. Różne czynniki mają na nie wpływ, jednak cena zależy zwykle od popytu i podaży.

Inwestuj z dowolnego miejsca

Korzystaj na telefonie, tablecie lub komputerze – intuicyjna platforma pozwala Ci inwestować z dowolnego miejsca, w którym występuje połączenie internetowe. Niech świat stanie się Twoim rynkiem.

Wielokrotnie nagradzane Wsparcie Klienta

Wsparcie Klienta jest dostępne przez całą dobę, pięć dni w tygodniu. Jesteśmy tu po to, by odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania lub wątpliwości. Skontaktuj się z nami przez live chat, zadzwoń do nas lub wykorzystaj jedną z wielu usług do przesyłania wiadomości.

Co mówią o nas inwestorzy

Kiedy można inwestować w towary?

Godziny handlu
4 Listopad do 10 Marca 2019 - GMT

Energia
Instrument Otwarcie Zamknięcie Przerwa
Ropa WTI OIL 23:00 Niedziela 22:00 Piątek 22:00 - 23:00
Ropa Brent BRT 01:00 Dni robocze 22:00 Dni robocze  
Olej opałowy HEO 23:00 Niedziela 22:00 Piątek 22:00 - 23:00
Olej gazowy GAS 01:00 Dni robocze 22:00 Dni robocze  
Gaz ziemny NGS 23:00 Niedziela 22:00 Piątek 22:00 - 23:00
Towary
Instrument Otwarcie Zamknięcie Przerwa
Pszenica WHT 01:00 Dni robocze 19:10 Dni robocze 13:40 - 14:30
Kukurydza CRN 01:00 Dni robocze 19:10 Dni robocze 13:40 - 14:30
Soja SOY 01:00 Dni robocze 19:10 Dni robocze 13:40 - 14:30
Bawełna CTN 02:00 Dni robocze 19:15 Dni robocze  
Kawa CFE 09:15 Dni robocze 18:25 Dni robocze  
Cukier SGR 08:30 Dni robocze 17:55 Dni robocze  
Kakao CCO 09:45 Dni robocze 18:25 Dni robocze  

 

Dopiero zaczynasz inwestować w towary?

Jeśli dopiero zaczynasz inwestować w towary, to masz szczęście, bo w Centrum edukacji udostępniamy szeroki asortyment filmów i artykułów, które wprowadzą Cię do wszelkich instrumentów dostępnych na easyMarkets. Korzystamy z towarów każdego dnia. Jeśli spojrzysz na swoje ubranie, to prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że nosisz wiele rzeczy, do produkcji których wykorzystano przynajmniej jeden z tych towarów. Plastik, ubrania, paliwo do transportu i produkcji energii elektrycznej. Z powodu powszechnego wykorzystania i zapotrzebowania na towary, ogromny wpływ na ich cenę mają popyt i podaż. Poza tymi podstawowymi czynnikami wpływającymi na ceny towarów są również geopolityka i niesprzyjające warunki pogodowe, jako że wiele towarów produkowanych jest w specyficznych miejscach na świecie.

Przykładowo powszechnie wiadomo, że zaburzenia w wydobyciu ropy naftowej na Bliskim Wschodzie mogą spowodować zwiększenie ceny tego towaru, jako że zmniejsza się jego podaż. Nawet mimo faktu, że Arabia Saudyjska jest trzecim największym producentem ropy na świecie.

Przykładem takiego efektu jest huragan Harvey, przez który w lecie 2017 roku amerykańskie rafinerie w Zatoce Meksykańskiej zaprzestały produkcji. W tym przypadku rafinerie spowodowały spadek popytu na ropę naftową, przez co jej ceny spadły – to ceny benzyny zwiększyły się ze względu na mniejszą podaż. Widzieliśmy znaczną podwyżkę cen kawy w 2017, kiedy to Brazylia – trzeci największy producent na świecie – doświadczyła długotrwałej suszy, co zmniejszyło podaż i spowodowało zwiększoną cenę towaru.

W przeciwieństwie do towarów, inne produkty finansowe mogą się zmieniać w zależności od całej masy czynników, w tym chociażby: wydarzenia polityczne i dyplomatyczne oraz zmiany polityki rządów. To oczywiście nie znaczy, że ludzie powinni zaprzestać inwestowania w jeden towar kosztem innego – z pewnością przy czytaniu o inwestowaniu i handlu rzuci Ci się w oczy słowo „dywersyfikacja”. Oznacza to inwestowanie w różnego rodzaju produkty, ze względu na duże różnice w ich zachowaniu. Przykładowo rynek Forex jest bardzo aktywny, ceny walut na tym rynku często się zmieniają w trakcie dnia. Z drugiej strony obligacje rządowe – przez większość czasu warto pamiętać, jakie są oczekiwania – są o wiele bardziej stabilne.

Kolejną wartą rozważenia rzeczą podczas przygody z inwestowaniem jest zarządzanie ryzykiem. Choć nazwa rzuca się w oczy, wielu nowych inwestorów może ją niesłusznie pominąć. Zarządzanie ryzykiem rozpoczyna się od pozyskania wiedzy o tym, że to, co dzieje się w świecie w kontekście polityki, gospodarki, a nawet fizycznie, może pomóc Ci osiągnąć cele. Szkodliwy może być brak wiedzy o wydarzeniu, które może wpłynąć na rynki, czy być mocno destabilizujące, jeśli masz na tych rynkach aktywne inwestycje. easyMarkets oferuje jednak wiele narzędzi, które pomagają zarządzać ryzykiem zarówno nowym, jak i doświadczonym inwestorom.

easyMarkets to nie tylko dostęp do rynków towarów, to również pomoc w odwracaniu nieudanych inwestycji za pomocą dealCancellation. Myśl o tym jak o ubezpieczeniu inwestycyjnym – za niewielką opłatą możesz anulować niekorzystne zlecenie w określonym przedziale czasowym. Oczywiście to tylko jedno z wielu narzędzi dostępnych dla klientów – są tu jeszcze chociażby gwarantowane stop-loss, take-profit i stałe spready.

Innowacje od 2001 roku.

easyMarkets działa na rzecz traderów od 2001 roku. Od samego początku staramy się oferować naszym kientom najbardziej innowacyjne produkty, narzędzia oraz usługi.

Przepisy i bezpieczeństwo

easyMarkets podlega nadzorowi organizacji ASIC oraz CySEC. Zapewniamy naszym klientom ochronę przed ujemnym saldem, a ich środki znajdują się na oddzielnych rachunkach.

Handluj na Aplikacji

easyMarkets innowacyjna i intuicyjna aplikacja, pozwala handlować na dowolnym urządzeniu z systemem iOS lub Android, zapewniając dostęp do rynków w dowolnym miejscu i czasie.

*dealCancellation zasady i warunki.

dealCancellation© to rozwiązanie objęte patentem w ramach zgłoszenia patentowego “Easy Cancellation Option” o numerze 62334455.