Jak handlować towarami?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się przeczytać nagłówki o spadających cenach ropy naftowej i marzyć o tym, aby dostać kawałek akcji? Cóż, istnieje sposób na osiągnięcie zysków z tych ruchów na rynku poprzez handel towarami, począwszy od metali szlachetnych po produkty rolne, takie jak kawa i soja.

Ne musisz martwić się o tony kakao lub galony ropy naftowej, które zostaną dostarczone do Twoich drzwi podczas handlu towarami, ponieważ towary te nie są faktycznie wymieniane. Zamiast tego, handel towarami poprzez kontrakty futures obejmuje po prostu rozliczenie gotówkowe po zamknięciu transakcji. Innymi słowy, Twój broker obliczy różnicę w cenie towaru w momencie otwarcia i zamknięcia przez Ciebie transakcji, a następnie doda lub odejmie tę wartość z Twojego konta.

Czynniki mające wpływ na zmianę ceny

Zanim jednak zaczniesz handlować tymi produktami, ważne jest, aby zrozumieć czynniki, które kierują ich cenami. Ogólnie rzecz biorąc, na ceny towarów wpływają stare dobre siły popytu i podaży. Rosnący poziom podaży przy słabym popycie prowadzi do nadwyżki lub przeciążenia rynkowego, który może spowodować spadek cen. Z drugiej strony, silny popyt przy ograniczonej podaży powoduje wzrost cen.

Warunki pogodowe i sezonowość także są istotnymi czynnikami rynkowymi, które należy wziąć pod uwagę. W końcu zmiany pogodowe wpływają na warunki zbiorów i mogą decydować o jakości i ilości produktów w danym okresie. Sentyment wobec ryzyka również wpływa na trendy towarowe, szczególnie jeśli chodzi o metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, ponieważ są one zazwyczaj traktowane jako zabezpieczenie przed inflacją.

Oprócz handlu towarami w celu czerpania zysków ze zmian cen, firmy i handlowcy używają kontraktów terminowych, aby zabezpieczyć się przed przewidywanymi zmianami cen w przyszłości. W ten sposób mogą oni zablokować ceny niektórych towarów już teraz, aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi stratami w przypadku, gdy przemysł przeżyje spadek w późniejszym czasie. Dynamika ta wchodzi w grę również przy handlu towarami w roli spekulanta, dlatego ważne jest, aby śledzić nagłówki rynkowe, w celu zidentyfikowana czynników, które mogą wpłynąć na ceny w przyszłości.

Commodities

Wielkość kontraktu, wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego i minimalna wartość transakcji

Commodities

Niektóre towary wymagają minimalnego zamówienia na kontrakt w wysokości 50 baryłek lub 10 ton metrycznych, co odpowiada równoważnym wymaganiom dotyczącym depozytu zabezpieczającego, będącym ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o tym, jaką kwotę wpłacić na swoje konto handlowe.

W przeciwieństwie do akcji, towary nie oferują dywidend ani zysków i mogą być bardziej zmienne w porównaniu z niektórymi akcjami. Handel towarami jest ogólnie zalecany dla osób, które mogą utrzymać długoterminową pozycję na rynku, aby skorzystać z jego trendów. Należy również pamiętać, że z wszystkimi kontraktami CFD i większością innych instrumentów inwestycyjnych wiąże się ryzyko. Handlując z depozytem zabezpieczającym, zwiększasz swoje możliwości zarabiania pieniędzy, ale także ryzyko, więc pamiętaj o tym, aby handlować rozsądnie.

Na platformie easyMarkets towary są wyceniane w dolarach amerykańskich, co ułatwia porównywanie i obliczanie potencjalnych zysków lub strat. Oferowane towary obejmują ropę naftową WTI i Brent, gaz ziemny, olej opałowy, olej gazowy, pszenicę, soję, kawę, cukier, kukurydzę, bawełnę i kakao.

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3