Jak handlować indeksami?

Indeksy giełdowe są zazwyczaj traktowane jako wskaźnik siły gospodarczej danego kraju, a w szczególności jego sektora biznesowego. Ponieważ indeksy te obejmują największe spółki w danym kraju, wzmocnienie aktywności konsumentów i biznesu zazwyczaj odzwierciedla się w wyższych cenach akcji, podczas gdy słabsze wyniki gospodarcze mają tendencję do pociągania cen akcji w dół. Indeksy te mogą być również postrzegane jako wskaźnik zastępczy dla waluty danego kraju.

Ponieważ większość początkujących traderów uważa, że handel akcjami konkretnych spółek jest nieco trudny, niektórzy zaczynają od handlu indeksami giełdowymi. W końcu czynniki wpływające na wartość indeksów i istotne raporty, takie jak dane ekonomiczne oraz aktualizacje polityczne są publiczne i łatwo dostępne online. Na przykład, raporty PKB lub dane o zatrudnieniu mają tendencję do wpływania na ceny indeksów, zwłaszcza jeśli znajdują się poniżej lub powyżej oczekiwań.

Platforma easyMarkets oferuje indeksy największych rynków giełdowych

Handlowcy zwracają szczególną uwagę na indeksy największych rynków akcji w USA, Europie, Azji i na rynkach wschodzących, ponieważ wykazują one silne trendy lub reakcje na najważniejsze dane lub wydarzenia finansowe. Są to między innymi: Dow, S&P 500, Nasdaq, niemiecki DAX, francuski CAC 40, FTSE 100, Nikkei, China 50 i ASX – wszystkie z nich znajdziesz w ofercie na platformie easyMarkets.

Aby obliczyć zyski i straty z handlu tymi indeksami, trzeba mieć pojęcie o spreadach i wartościach pipsów. Ważne jest również, aby przed podjęciem decyzji na temat tego, ile wpłacić na konto handlowe, oraz obliczyć wielkość pozycji na transakcję, zwrócić uwagę na minimalną wielkość kontraktu i wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego.

Handel indeksami może służyć zarówno krótkoterminowym, jak i długoterminowym inwestorom. Komunikaty ekonomiczne i nagłówki gazet są chlebem powszednim dla krótkoterminowych handlowców, ponieważ mogą one doprowadzić do skoków cen na sesji handlowej. Co więcej, te raporty ekonomiczne i ogólny sentyment rynkowy również prowadzą długoterminowych traderów w wychwytywaniu potencjalnych trendów i odwróceń.

Indices

Handel amerykańskimi indeksami giełdowymi

Indices

Handlując amerykańskimi indeksami giełdowymi, warto również zwrócić uwagę na publikacje wyników, które mają tendencję do kierowania rynków w konkretnym kierunku. Sezon wyników zazwyczaj pojawia się miesiąc po zakończeniu kwartału i może służyć jako wskazówka dla przyszłych trendów rynkowych. Jeśli raporty o zyskach znanych spółek są lepsze od oczekiwań lub wykazują poprawę w stosunku do poprzednich okresów, indeksy giełdowe mogą wejść w trend wzrostowy. Z drugiej strony, negatywne dane dotyczące zysków lub obniżenie prognoz może wywołać trend spadkowy indeksów giełdowych.

Indeksy są przedmiotem handlu poprzez CFD lub kontrakty na różnicę, gdzie różnica pomiędzy cenami w momencie otwarcia i zamknięcia kontraktu zostanie rozliczona pomiędzy kupującym i sprzedającym. Oznacza to, że mogą obowiązywać opłaty za finansowanie pozycji overnight – dodatnie lub ujemne, w zależności od tego, czy masz otwartą długą czy krótką pozycję. Stawki te zwykle opierają się na benchmarku, takim jak LIBOR lub obowiązująca stopa procentowa banku centralnego. Jak wszystkie produkty z depozytem zabezpieczającym, wiążą się one z pewnym ryzykiem, którego trader powinien być w pełni świadomy. Sprawdź instrumenty oferowane przez easyMarkets, a także spready, wartości pipsów, wielkości kontraktów i wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego tutaj.

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3