Jak handlować metalami?

Wielu doświadczonych handlowców posiada metale jako część zrównoważonego portfela, ponieważ są one ogólnie uważane za zabezpieczenie przed inflacją. Metale, takie jak złoto i srebro, można również traktować jako aktywa bezpieczne, ponieważ ich rzadkość lub ograniczona podaż stanowi podstawowe wsparcie dla ich wartości.

Złoto – metal, którym handel jest najbardziej aktywny

Wśród metali to własne złoto jest najbardziej aktywnie handlowanym metalem. Wszystko ze względu na jego nieodłączne właściwości, takie jak trwałość, kowalność czy przewodnictwo oraz przede wszystkim ze względu na jego szerokie zastosowanie w jubilerstwie. Podobnie jak w przypadku większości towarów, cena złota jest określana przez siły rynkowe popytu i podaży. Na te z kolei wpływają nastroje związane z ryzykiem, niepewność rynku i trendy inflacyjne.

Inwestorzy szukają bezpiecznej przystani w postaci lśniącego metalu, gdy w globalnej gospodarce wszystko wydaje się rozpadać. Są to sytuacje takie jak wojna, kryzys polityczny, recesja i problemy z zadłużeniem rządów. Gdy akcje i waluty w takich scenariuszach narażone są na straty, złoto wciąż ma szansę zachować wartość ze względu na swoją rzadkość.

Z tego powodu złoto jest często przedmiotem obrotu inwestorów długoterminowych, którzy wypatrują oznak rynku byka lub niedźwiedzia. Trendy lub odwrócenia mogą być określane w powiązaniu z indeksami giełdowymi, jako że umacniający się rynek akcji zazwyczaj wskazuje na dobre wyniki gospodarcze, a tym samym słabszy popyt na złoto. Z drugiej strony, rynek niedźwiedzia odzwierciedla słabsze fundamenty i skłania traderów do zabezpieczenia portfeli złotem.

Gold

Srebro i inne metale

Metals

Srebro z kolei jest postrzegane jako podrzędne wobec złota, ale ma swoje własne zalety. W szczególności, srebro jest zazwyczaj wykorzystywane jako metal przemysłowy, co czyni je bardziej wrażliwym na warunki biznesowe i aktywność handlową wśród firm. Z tego powodu wahania cen srebra na rynku są zazwyczaj bardziej zmienne niż w przypadku złota, co czyni je głównym kandydatem dla krótkoterminowych traderów.

Platyna jest również jednym z metali mających tendencję do zyskiwania na wartości w czasach kryzysu gospodarczego, finansowego lub politycznego. Ponieważ jest znacznie rzadsza w porównaniu do złota, wymaga jednak znacznie wyższej ceny i dlatego jest rzadziej handlowana. Mimo to, może ona służyć jako silna alternatywa dla bezpiecznej przystani, zwłaszcza gdy złoto staje się wykupione. Platyna ma pewne cechy wspólne ze srebrem, jeśli chodzi o zastosowanie w niektórych branżach, co sprawia, że jej cena jest wrażliwa na cykliczne warunki biznesowe.

Handel metalami

Należy pamiętać, że kupno i sprzedaż tych metali szlachetnych nie wymaga rzeczywistej dostawy towarów, więc nie trzeba martwić się, gdzie przechowywać wszystkie te sztabki złota. Określa się to handlem pozagiełdowym (OTC), który wiąże się z pewnym ryzykiem. Bez solidnego planu zarządzania ryzykiem możesz stracić wszystkie pieniądze wpłacone na swoje konto handlowe. Dlatego też ważne jest, aby używać narzędzi zarządzania ryzykiem, takich jak stop loss lub dealCancellation – nie powstrzymają Cię one przed stratną transakcją, ale mogą ochronić pozostałe saldo Twojego konta.

Inną cechą handlu metalami jest to, że oferują one ochronę przed inflacją, której nie oferują inne aktywa finansowe, chociaż ich ceny są nadal wrażliwe na wahania walut. Aby wziąć to pod uwagę, easyMarkets oferuje handel metalami szlachetnymi w stosunku do różnych walut, takich jak dolar amerykański, jen japoński, euro, dolar australijski, funt brytyjski i dolar kanadyjski. Miedź spot oraz pallad i platyna również zostały uwzględnione na platformie.

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3