Jak handlować bitcoinami

Od czasu swojej imponującej i historycznej hossy Bitcoin zdominował cykle informacyjne. Podczas geopolitycznych zawirowań można nawet było zauważyć używanie Bitcoina jako bezpiecznej przystani. Wpłynęła na to jego decentralizacja, a nie stabilność, jak w przypadku złota.

Bitcoin jest ekscytującą i stosunkowo nową walutą. I choć jest o wiele bardziej zmienny, niż inne instrumenty, to jest to właśnie powód, dla którego wiele ludzi handluje kryptowalutami, takimi jak BTC. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w handlu Bitcoinem, to ten artykuł pomoże Ci zrozumieć następujące kwestie:

Czym jest Bitcoin

Zanim napiszemy jak nim handlować, może powinniśmy zacząć od tego, czym właściwie jest Bitcoin. Bitcoin był jedną z pierwszych kryptowalut, które pojawiły się na rynku, przedstawioną przez jej twórcę, Satoshi Nakamoto, w 2008 roku. Głównym założeniem jego powstania było zaoferowanie alternatywy dla scentralizowanych (znanych również jako FIAT) walut, które są monitorowane przez banki centralne i operatorów płatności.

Bitcoin nie jest regulowany, bo jest walutą cyfrową; choć może się to wydawać nietypowe, dobrą rzeczą jest to, że każde przejście tworzy wpis w publicznie dostępnej cyfrowej księdze. Zaangażowane osoby są anonimowe, jednak szczegóły ich transakcji są rejestrowane. Oznacza to również, że transakcje nie są odwracalne, co rozwiązuje problem, z którym boryka się wiele walut elektronicznych.

Kolejna zaleta - cena Bitcoina jest zawsze znana. Waluty FIAT z drugiej strony mogą być w razie potrzeby emitowane przez bank centralny kraju. To może prowadzić do spadku ceny waluty. Bitcoin nie ma takich problemów. Maksymalna ilość Bitcoinów jest już znana; jest to tylko kwestia czasu, kiedy zostaną one w pełni wydobyte. Wydobycie to po prostu przetwarzanie transakcji i zabezpieczanie sieci. Odbywa się to poprzez matematyczne obliczenia i łączenie w łańcuchy „bloków” transakcji; stąd termin blockchain.

Jak zacząć handlować Bitcoinem w easyMarkets

easyMarkets oferuje kontrakty CFD na Bitcoiny (kontrakty różnicowe), co sprawia, że handel tą popularną kryptowalutą jest szybszy i przyjazny dla użytkownika. Kiedy handlujesz CFD na Bitcoiny nie masz obowiązku posiadania rzeczywistego składnika aktywów, tj. nie zostajesz z nim, jeśli cena porusza się w niekorzystnym kierunku. Inaczej dzieje się w przypadku, gdy posiadasz rzeczywiste aktywa - musisz czekać, aby znaleźć nabywcę, gdy chcesz sprzedać.

Kolejną korzyścią z handlu CFD na Bitcoiny jest możliwość handlowania zarówno podczas trendów wzrostowych jak i spadkowych. Nie jest to możliwe, gdy posiadasz kryptowalutę. To dlatego traderzy preferujący day trading wybierają CFD.

Wygoda jest kolejnym powodem, dla którego traderzy używają CFD. Aby kupić Bitcoina i go przechowywać, musisz najpierw zarejestrować się na giełdzie kryptowalutowej. Znalezienie wiarygodnej i bezpiecznej giełdy może wymagać wielu godzin poszukiwań, a nawet najbardziej znane giełdy mogą zostać zhakowane lub, co gorsza, „zbankrutować”.

Będziesz również potrzebować portfela kryptowalutowego - złożoność wzrasta. Istnieje wiele fizycznych portfeli kryptowalutowych, desktopowych, mobilnych i internetowych. Jeśli zdarzy Ci się stracić dane logowania, wtedy zostaniesz z zablokowanym portfelem. Czasami może się udać odzyskać konto, ale jeśli będzie inaczej, to całe konto pozostaje zablokowane za hasłem.

Takimi rzeczami nie przejmujesz się, handlując CFD na Bitcoiny, ponieważ większość godnych zaufania brokerów (i ich zespół obsługi klienta) będzie zapewniać Ci dostęp do konta. Regulowany broker oznacza również pewność, że nawet jeśli firma idzie na dno, Twoje fundusze i konto będą bezpieczne.

Aby handlować Bitcoinem, jedyne, co musisz zrobić, to zarejestrować konto, wpłacić pieniądze i zacząć handlować. W końcu trzeba będzie też wypełnić kilka formularzy i zweryfikować tożsamość, ale ten proces jest prosty i zaimplementowany w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo Twoich funduszy i danych osobowych!

Handel kontraktami CFD na Bitcoin z easyMarkets Kupno i sprzedaż Bitcoina na giełdzie
Zarejestruj darmowe konto przy pomocy adresu email i hasła, wykonaj krótki test odpowiedniości i zacznij handlować! Zbadaj możliwości i znajdź godną zaufania giełdę.
Masz dwa tygodnie na zweryfikowanie swoich danych za pomocą prostego i bezpiecznego portalu, który umożliwia przesłanie niezbędnych dokumentów. Przejdź przez rozbudowany proces weryfikacji tożsamości (Jeśli giełda jest wiarygodna. Jeśli giełda nie prosi cię o te informacje, może być niezbyt bezpieczna). Większość giełd nie pozwoli Ci na handel bez względu na to, jak idealne są warunki rynkowe.
Zasil konto minimalną kwotą 25 $. Zasil konto na giełdzie.
Zacznij handlować natychmiastowo. Handluj zarówno na wzrostach jak i na spadkach, w zależności od trendu. Poczekaj, aż cena dojdzie do poziomu, na jakim chcesz dokonać zakupu. Poczekaj ze sprzedażą, aż wejdzie na poziom, jaki Cię zadowoli.
Brak możliwości „sprzedaży” jeśli nie posiadasz Bitcoina na szczytach cenowych, możesz tylko kupować na spadkach, o ile takie nastąpią.

Czynniki wpływające na cenę Bitcoina

Na cenę Bitcoina wpływa kilka czynników:

Podaż, popyt i sentyment (zobacz rajd byków na Bitcoinie w 2017)
Bieżący koszt wydobycia
Co górnicy otrzymują za przetwarzanie transakcji blockchain
Bezpośredni konkurenci w kryptowalutach
Giełdy oferujące kupno i sprzedaż BTC
Nowe regulacje, a nawet pogłoski o potencjalnych regulacjach
Forki, nadchodzące potencjalne forki, a nawet pogłoski o forkach

Cena Bitcoina jest napędzana przez podstawową zasadę rynków; podaż i popyt, ale poza tym cena Bitcoina jest również określana przez czynniki takie jak koszt wydobycia, ograniczenia rządowe lub regulacje nałożone na kryptowalutę czy nawet pogłoski o ich nałożeniu.

Handel spekulacyjny również wpływa na cenę Bitcoina. Podczas bezprecedensowej hossy Bitcoina rynki zaczęły inwestować w ten nowatorski instrument. Spowodowało to gwałtowny wzrost jego ceny, zamykając rok 2017 na niebotycznym poziomie 20 000 dolarów za BTC. Wielu analityków zauważyło podobieństwa między Bitcoinem a manią tulipanów, historyczną bańką finansową z XVII wieku.

Koszt wydobycia jest kolejnym czynnikiem, który napędza Bitcoina. Górnictwo jest energochłonnym procesem, który wymaga drogiego sprzętu (komponentów komputerowych zwykle zarezerwowanych do przetwarzania grafiki). Istnieją kolosalne obiekty wypełnione po dach stojakami z tymi komponentami, służącymi wyłącznie do wydobycia Bitcoina.

To tylko kilka czynników, a niektóre mogą się nawet w przyszłości zmienić. Jedna z najbardziej odpornych na głupotę metod zarządzania ryzykiem przy handlu zmiennymi instrumentami, takimi jak kryptowaluty, to świadomość zmienności warunków. Bądź na bieżąco z informacjami i nowinkami.

Strach przed nadchodzącymi forkami może również obniżyć cenę Bitcoina. Forki zdarzają się, gdy proponowane są aktualizacje protokołów kryptowaluty, zwykle w celu zwiększenia funkcjonalności, a konsensus w społeczności górników nie został osiągnięty. W rezultacie powstają dwa różne typy Bitcoina z z różnymi zasadami, wydobywane przez różnych górników. Mogą one mieć różne wartości i zazwyczaj mają różne nazwy.

Co tak naprawdę kryptowaluty?

 • 64 863 $

  14 Kwiecień 2021


  Bitcoin osiąga rekordowo wysoki poziom powyżej 64 000 $

  Finanse Yahoo

 • 61 732 $

  13 marca 2021


  Bitcoin pokonuje ważny psychologiczny poziom 60 000 $

  CNN

 • 50 962,79 $

  16 lutego 2021


  Bitcoin po raz pierwszy osiąga wartość powyżej 50 000 $

  Wall Street Journal

 • 49 068,10 $

  14 lutego 2021


  BNY Mellon dokonuje skoku na rynek Bitcoina

  Wall Street Journal

 • 47 350,00 $

  10 lutego 2021


  Mastercard zacznie ułatwiać transakcje kryptowalutowe w 2021 roku

  Investopedia

 • 46 750,00 $

  8 lutego 2021


  Tesla ogłasza inwestycję 1,5 miliarda USD w Bitcoina i przyszłe płatności Bitcoinem

  Wall Street Journal

 • 34 499,20 $

  5 stycznia 2021


  JPMorgan Chase & Co stwierdza, że w dłuższej perspektywie Bitcoin ma potencjał, aby osiągnąć wartość 146 000 $, ponieważ konkuruje ze złotem jako klasą aktywów

  Bloomberg

 • 10 931,24 $

  Październik 2020


  PayPal umożliwia kpowanie za pomocą Bitcoinów i kryptowalut

  BBC

Strategie handlu Bitcoinem

Wiele strategii handlu Bitcoinem wykorzystuje się również przy tradycyjnych instrumentach, więc niektóre z nich możesz znać.

Day Trading

Jedna z najpopularniejszych form handlu zarówno dla początkujących jak i doświadczonych inwestorów. Strategia ta opiera się na przewidywaniu krótkoterminowych ruchów. Jak sama nazwa wskazuje, większość otwartych transakcji jest zamykana przed końcem dnia handlowego.

Swing trading

Podobnie jak w przypadku day tradingu, swing trading ma na celu rozpoznanie pojawiających się trendów i wykorzystywanie ich do momentu, aż zwolnią i w końcu odwrócą. Zwykle zależy to od nastrojów na rynku, gdzie zdarzają się wyprzedaże lub tak zwane szaleństwa kupna.

Trading zautomatyzowany

Jest to najlepsze rozwiązanie dla zaawansowanych traderów, którzy są w stanie analizować i ustawiać limity ochronne/ stop loss i szybko reagować na zmieniające się warunki rynkowe. Mimo że nazywa się to „zautomatyzowane” i niektóre operacje są rzeczywiście zautomatyzowane, nadal trzeba mieć baczną uwagę na rynki, wiadomości i transakcje.

Po przeprowadzeniu analizy, trader oblicza swoje cele, biorąc pod uwagę stosunek ryzyka do zysku. Następnie inwestor ustala punkty wejścia i wyjścia, które są automatycznie realizowane.

FAQ na temat Bitcoina

W easyMarkets wpłaty zaczynają się już od 25 $, a możesz nawet korzystać z easyTrade, by handlować bez wymogów depozytu zabezpieczającego.

easyMarkets nigdy nie nakłada ukrytych opłat czy prowizji, wyłącznie spready.

Bitcoin nie jest powiązany z jednym rynkiem czy krajem, dlatego można nim handlować cały czas. easyMarkets pozwala również klientom handlować Bitcoinem przez weekend!

Symbol handlowy Bitcoina to BTC i handluje się nim w parze z USD. Na platformie easyMarkets będzie widoczny jako BTC/USD.

Podobnie jak w przypadku każdego handlu CFD, istnieje znaczne ryzyko dla zainwestowanego kapitału. W przeciwieństwie do handlu Bitcoinem na giełdzie masz jednak dostęp do unikalnych narzędzi zarządzania ryzykiem i warunków oferowanych na platformie handlowej easyMarkets. Wlicza się tu ochronę przed ujemnym bilansem, gwarantowany, darmowy stop loss oraz bezpieczeństwo handlu z regulowanym brokerem.

Chociaż wszystkie te instrumenty są zbywalne jako CFD, są to bardzo różne instrumenty, na które wpływają różne wydarzenia. Zanim zaczniesz handlować, upewnij się, że masz tego świadomość.

Oczywiście. Aplikacja easyMarkets, dostępna na iOS i Android, pozwala na handel prosto z Twojego telefonu każdym z ponad 200 instrumentów CFD, oferowanych przez easyMarkets !

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
 • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
 • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
 • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
 • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
 • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
 • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
 • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
 • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
 • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
 • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3