Czego potrzebuję, aby zacząć?

Znasz już tajniki tradingu, a swoje umiejętności przetestowałeś już na koncie demonstracyjnym. Teraz postanawiasz, że chcesz otworzyć prawdziwe konto handlowe. Pytanie brzmi: z jaką kwotą zacząć? Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Po pierwsze i najważniejsze: musisz dowiedzieć się, jaka jest minimalna kwota wpłaty wymagana przez brokera do otwarcia knota.

Zacznij

Minimalne saldo na koncie

Najważniejsze jest, aby dowiedzieć się, jaka jest minimalna kwota wpłaty wymagana przez brokera do otwarcia rachunku. Pamiętaj, żeby handlować tylko tymi pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić, zwłaszcza, że na rynkach finansowych istnieje wiele rodzajów ryzyka.

Co więcej, pomocne może okazać się niewkładanie wszystkich pieniędzy od razu, ponieważ być może trzeba będzie zaoszczędzić trochę kapitału, aby zainwestować w sprzęt handlowy lub oprogramowanie. Poza tym wiadomo, że większość początkujących traderów traci swoje pierwsze konta, więc warto mieć trochę gotówki jako zabezpieczenie, aby móc otworzyć kolejne , gdy już nabierze się wprawy w handlu.

Innym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest minimalna kwota wypłaty – ona również może się różnić w zależności od brokera. Niektórzy nie narzucają minimalnej kwoty wypłaty, szczególnie w przypadku transakcji kartą kredytową, ale niektóre przelewy bankowe mogą wymagać wpłaty na co najmniej 50 USD. Oznacza to, że warto otworzyć konto o wartości większej niż minimalna kwota wypłaty, aby pozostać na rynkach i utrzymać konto otwarte nawet po wycofaniu części zysków.

W dzisiejszych czasach jest kilku brokerów, którzy umożliwiają otwarcie konta już za 10 USD, co może wydawać się całkiem niezłą ofertą wraz z dźwignią 1:100. Należy jednak pamiętać, że niskie saldo na koncie przy wysokiej dźwigni może bardziej narazić Cię na wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, dlatego bardziej sensowne jest wyłożenie kilku dodatkowych dolarów, które pomogą Ci pozostać na pozycjach przez dłuższy czas, nawet przy dużych wahaniach cen.

[vidyard id=HwFxbeNimIo7PBoUojFA1Q] How to Deposit [/vidyard]

Unikanie wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego

Pomocne może być myślenie o handlu jako o biznesie, w którym brak kapitału oznacza, że narażasz się na porażkę. Na przykład, jeśli otworzysz konto handlowe z kwotą 25 USD, myśląc, że uda ci się zgarnąć zyski wystarczające do podwojenia lub potrojenia kapitału, może się okazać, że w rzeczywistości szybciej utracisz wszystkie te środki poprzez wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Rozważmy przypadek początkującego tradera, który otworzył swoje pierwsze konto za jedyne 25 USD. Postanowił on kupić jeden minilot na USD/CHF po kursie 10000, co przekłada się na 1,00 USD za ruch pipsa. Oznacza to, że spadek o 10 pipsów równałby się stracie 10 USD, a wzrost o 10 pipsów równałby się zyskowi 10 USD.

Załóżmy, że trader inwestuje z dźwignią 10:1, co oznacza, że musi posiadać 10% depozytu zabezpieczającego lub 2,50 USD jako depozyt w dobrej wierze u swojego brokera. Jeśli jego kapitał spadnie poniżej tego poziomu, wtedy jego otwarte pozycje zostaną automatycznie zamknięte, a on sam poniesie stratę, nawet jeśli oznacza to wyczyszczenie konta.

Mając tylko 25 USD kapitału i otwartą pozycję minilot na długiej pozycji USD/CHF, doświadczy on spadku o zaledwie 22,5 pipsa, co może wystarczyć, aby wywołać wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, ponieważ spowoduje to spadek pozostałego kapitału do zaledwie 2,50 USD... I to bez uwzględnienia spreadu lub innych ewentualnych kosztów transakcji! Pamiętaj, że USDCHF zazwyczaj porusza się średnio o 70 pipsów dziennie, co oznacza, że sama zmienność może wystarczyć do skasowania tak małego konta.

Rozważmy też tradera, który wyciągnął wnioski i zaoszczędził na otwarciu konta o wartości 10 000 USD z dźwignią 10:1. Może on kupić jeden minilot na USD/CHF i pozostać na tej pozycji nawet jeśli para przesunie się o 100 pipsów w jego stronę, ponieważ jego pozostały kapitał wciąż znajduje się znacznie powyżej poziomu wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, nawet przy ponadprzeciętnej zmienności. Para może nawet przesunąć się o 500 pipsów w przeciwnym kierunku, a on nadal będzie w stanie uniknąć wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego!

My open trades

Koszt spreadu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, spread i inne potencjalne opłaty transakcyjne również wchodzą w grę przy ustalaniu, z jakim kapitałem należy zacząć. Wynika to z faktu, że koszty te, choć mogą być minimalne, sumują się i wpływają na rentowność końcową inwestycji.

Oczywiście warto również zwrócić uwagę na to, z jaką dźwignią finansową mamy do czynienia, aby nie powiększać tych kosztów w taki sposób, że powoli wykopałyby dziurę w naszym koncie. Na przykład, posiadanie minikont z 500 USD będzie już kosztowało Cię 25 USD w ramach transakcji, jeśli kupisz pięć mini lotów GBPUSD przy 5-pipsowym spreadzie.

Na szczęście, easyMarkets oferuje wąskie i stałe spready, które mogą zminimalizować to ryzyko i koszty transakcyjne. Aby pomóc Ci obliczyć, ile kapitału potrzebujesz na początek, proponujemy przejrzeć naszą tabelę spreadów dla każdej pary walutowej i instrumentu finansowego oferowanego na naszych platformach transakcyjnych tutaj.

View the spreads

Styl inwestowania

Ostatnim, ale z pewnością nie najmniej ważnym czynnikiem jest Twój styl handlowania, który określa, jak długo zamierzasz utrzymywać otwarte pozycje i jak dużą zmienność może wytrzymać Twój konto. Jeśli jesteś inwestorem typu swing trader, który lubi utrzymywać otwarte pozycje przez kilka dni lub tygodni, musisz wziąć pod uwagę średnią zmienność par, jakimi handlujesz i upewnić się, że Twoje konto jest w stanie wytrzymać potencjalne wahania cen. Długoterminowe strategie handlowe mogą być bardziej odpowiednie dla większych kont, dzięki czemu można pozostać na rynkach znacznie dłużej.

Oczywiście nie oznacza to, że traderzy krótkoterminowi lub scalperzy mogą zrezygnować z małego konta. W przypadku tych stylów handlowych koszt spreadu może być znacznie ważniejszym czynnikiem, ponieważ częstotliwość transakcji oznacza, że konto może stać się bardziej narażone na te koszty.

Trading style

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3