Handluj akcjami z easyMarkets

easyMarkets oferuje wyselekcjonowany wybór najpopularniejszych na świecie akcji, a także zapewnia innowacyjne narzędzia i świetne warunki handlowe. Kontrakty CFD na akcje są wyjątkowe i ekscytujące. Jest to aktywo na temat którego inwestorzy mogą zdobyć szeroki wachlarz informacji, w tym raporty finansowe spółek i najnowsze wiadomości.

 • Ponad 200 światowych rynków
 • Narzędzia dla początkujących i ekspertów
 • Handluj w przeglądarce, aplikacji mobilnej lub na MT4
 • Stałe spready, bez ukrytych opłat

Elastyczność i informacje

Akcje, którymi można handlować za pomocą internetowej platformy easyMarkets, aplikacji, TradingView MT4 i MT5, łączącymi handel, dane i wartościowe narzędzia na jednym ekranie.

axtg

Inside Viewer

Zobacz jaki procent inwestorów sprzedaje i kupuje akcje, którymi się interesujesz.

axtg

Potężne, konfigurowalne wykresy

Zintegrowane wykresy TradingView oferują wiele opcji wskaźników i nakładek.

axtg

Sygnały handlowe, kalendarz i aktualności rynkowe

Dane do analizy technicznej i fundamentalnej są zawsze łatwo dostępne.

Handluj akcjami swoich ulubionych spółek

Wybieraj i handluj akcjami najbardziej dynamicznych, światowych spółek. Spółki publiczne co kwartał publikują raporty finansowe, a większość głównych serwisów informacyjnych często podaje ceny akcji i aktualności dotyczące firmy. Odkryj inny sposób handlu z easyMarkets.

Handel CFD na akcje

CFD jest skrótem od Contract for Difference, czyli kontraktu na różnice kursowe. Jest to rodzaj produktu inwestycyjnego, który pozwala handlować ceną lub kursem aktywów bez obowiązku faktycznego ich posiadania.

Prostota tego zagadnienia może Cię zadziwić — cena akcji spółki zależy od podaży i popytu. Oczywiście weryfikowanie popytu odbywa się poprzez analizę fundamentalną, która jest nieco bardziej złożona.

 • Jak widzimy na przykładzie Elona Muska, założyciela i dyrektora spółki produkującej elektryczne samochody Tesla, działania kierownictwa mogą wpływać na cenę akcji. Nawet jeśli działania te nie są bezpośrednio związane ze sposobem, w który firma generuje przychody.

Notowanie następuje, gdy firma oferuje akcje na giełdzie. Pozwala to firmie pozyskać kapitał i zwiększa jej wiarygodność, a inwestorom daje obietnicę wzrostów.

Emisja akcji pozwala firmom pozyskać kapitał, który, w przeciwieństwie do pożyczek, technicznie rzecz biorąc, nie musi być spłacany (przynajmniej w tradycyjnym sensie). Przedmiotem umowy jest wymiana kapitału za udział we wzroście spółki, zyskach i podejmowaniu decyzji (przy pewnych rodzajach akcji).

Akcje są sprzedawane na giełdzie - i są sprzedawane z różnych powodów:

 • Aby stworzyć kapitał (nazywane jest to także finansowaniem kapitałowym)
 • Kiedy pierwsi inwestorzy firmy chcą je sprzedać
 • Aby rozdać udziały pracownikom jako wynagrodzenie motywacyjne
 • Aby inwestorzy mogli handlować akcjami spółki

Mówiąc najprościej, akcje (udziały) to posiadanie części spółki, która wydaje je akcjonariuszom w zamian za fundusze. Akcjonariusze otrzymują część zysków spółki lub część jej aprecjacji, gdy posiadają akcje spółki. W zależności od rodzaju wyemitowanych akcji posiadanie ich może nawet dać prawo głosu w przedsiębiorstwie.

W zależności od potrzeb firmy, emitowane są różne rodzaje akcji:

 • Akcje zwykłe:  to standardowe akcje bez specjalnych zezwoleń lub zobowiązań. Spółki mogą nawet emitować akcje zwykłe o różnej wartości, przy czym liczba głosów jest zależna od wartości akcji, będących w posiadaniu poszczególnych osób.
 • Akcje nieme: to akcje warunkowe, które umożliwiają głosowanie tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki.
 • Akcje podlegające odkupowi: dają spółce możliwość odkupienia akcji w przyszłości. Może istnieć wstępnie określony przedział czasowy odkupu lub nie.
 • Akcje uprzywilejowane: czyli rolls royce wśród akcji – właściciele tego rodzaju akcji nie tylko otrzymują stałą dywidendę co roku, ale otrzymują ją przed innymi akcjonariuszami.

Chociaż istnieje wiele innych rodzajów akcji emitowanych przez spółki, to wymienione wcześniej są tymi najczęściej spotykanymi. Jest jednak pewien haczyk — chociaż akcje mogą wypłacać dywidendy, to jeśli spółka emitująca upadnie, jej akcje mogą okazać się bezwartościowe.

Na szczęście ryzyko takie nie wstępuje w handlu kontraktami CFD, ponieważ w tym przypadku nie jesteś faktycznym właścicielem aktywów bazowych. Kolejną zaletą handlu CFD na akcje jest to, że można wykorzystać zarówno pozytywne, jak i negatywne trendy cenowe. Gdy jesteś właścicielem rzeczywistych aktywów, jedynym sposobem na odniesienie korzyści jest wzrost ich wartości.

Jedną z największych zalet jest to, że kontrakty CFD pozwalają czerpać korzyści zarówno ze wzrostu, jak i spadku cen. W handlu kontraktami CFD możesz także używać depozytu zabezpieczającego lub dźwigni finansowej. Dźwignia jest potężną i przydatną funkcją w handlu kontraktami CFD. Pozwala otworzyć pozycje (transakcje) o znacznej wartości, bez konieczności inwestowania równie znacznego kapitału. Dźwignia może jednak okazać się obosiecznym mieczem, ponieważ duże wahania cen na kontach z wyższą dźwignią mogą zwiększyć szanse na stratę.

Istnieją również pewne narzędzia, które są dostępne wyłącznie podczas handlu CFD na akcje:

 • Gwarantowany Stop Loss: chroni Twoje konto przed niekontrolowanymi stratami. Zamyka pozycję, jeśli cena spadnie poniżej ustalonej wartości.
 • Gwarantowany Take Profit: zamyka pozycję, która uzyskała określony, zyskowny poziom cenowy. Zapewnia to korzystne zamknięcie pozycji i chroni przed odwróceniem się kursu.
 • Brak poślizgu: na platformie easyMarkets cena, którą handlujesz, jest ceną, po której Twoje zamówienie zostanie zrealizowane.
 • Depozyt zabezpieczający: jak wspomniano już wyżej, kontrakty CFD pozwalają na otwarcie większej transakcji przy mniejszej inwestycji. Ponownie należy przypomnieć, że chociaż jest to korzystne, to niewielkie ruchy cen mogą powodować szybko postępujące straty i zamknięcie pozycji.

Uwaga: Narzędzia Stop Loss i Take Profit na naszej platformie MT4 nie oferują gwarancji realizacji. Gwarantowane narzędzia Stop Loss i Take Profit oferujemy tylko na naszej platformie i w aplikacji easyMarkets. 

Co mówią o nas inwestorzy

Akcje oferowane przez easyMarkets

Akcje Opis
NIO / USD Nio
BNG / USD Boeing
GOO / USD Alphabet
DIS / USD Disney
NVD / USD Nvidia
TWT / USD Twitter
NKE / USD Nike
JPM / USD JPMorgan
PNG / USD P&G
UBE / USD Uber
MAC / USD Mastercard
PFE / USD Pfizer
BAB / USD Alibaba
AMZ / USD Amazon
APL / USD Apple
FBK / USD Meta-Facebook
NFX / USD Netflix
TSL / USD Tesla
CCA / USD Coca-cola
INT / USD Intel Corporation
JNJ / USD Johnson & Johnson
MCD / USD McDonald’s
MSF / USD Microsoft
FRD / USD Ford
CVX / USD Chevron
VSA / USD Visa
ATT / USD AT&T
CSC / USD Cisco
EXO / USD Exxon
Akcje Opis
ADS / EUR Adidas
ALV / EUR Allianz
BAY / EUR Bayer
BNP / EUR BNP Paribas
CBK / EUR Commerzbank
DAI / EUR Daimler
IBE / EUR Iberdrola
LVT / EUR L.V.M.H.
SIE / EUR Siemens
VOW / EUR Volkswagen
Akcje Opis
ANZ / AUD ANZ Bank
BHP / AUD BHP
CBA / AUD Commonwealth Bank
CSL / AUD CSL
GMG / AUD Goodman
IAG / AUD Insurance Australia
MQG / AUD Macquarie
NAB / AUD National Australia Bank
RIO / AUD RIO Tinto
SUN /AUD Suncorp
TLS /AUD Telstra
WES /AUD Wesfarmers
WBC /AUD Westpac Bank
WDS / AUD Grupa Energetyczna Woodside
WOW / AUD Woolworths
Akcje Opis
TOY / JPY Toyota
SFT / JPY Softbank
SNY / JPY Sony
MZH / JPY Mizuho
HON / JPY Honda
Akcje Opis
TCT / HKD Tencent
AIA / HKD AIA
HBC / HKD HSBC
BOC / HKD Bank of China
CNO / HKD CNOOC

Handel CFD na akcje

Sprzedawanie akcji

Krótka sprzedaż w obrocie CFD na akcje to zasadniczo „sprzedaż” akcji w oczekiwaniu na spadek cen. Jedną z korzyści z handlu kontraktami CFD jest to, że możesz skorzystać zarówno z pozytywnych, jak i negatywnych ruchów ceny akcji bazowej.

Handlowanie akcjami z easyMarkets

easyMarkets oferuje wiele internetowych platform do handlu CFD na akcje i innymi produktami. Nasza własna platforma internetowa jest wystarczająco intuicyjna dla nowych inwestorów, a przy tym oferuje zaawansowane funkcje dla doświadczonych osób.

Korzyści z handlu akcjami

Jedną z największych zalet handlu akcjami jest ogromna ilość dostępnych informacji. Nie tylko media chętnie informują o nowych produktach popularnych marek i nowinkach dotyczących firm. Spółki będące przedmiotem publicznego obrotu są zobowiązane do publikowania informacji na temat swoich zysków. Raporty te są zwykle publikowane po ostatnim miesiącu każdego kwartału finansowego.

Sezony zarobków

Rynki są szczególnie aktywne w tych okresach, a ceny akcji mogą się wahać, podobnie jak ceny innych kontraktów CFD, np. na Forex, towary i metale szlachetne, podczas zapowiedzi polityki gospodarczej. Niektórzy inwestorzy unikają zmienności, a inni wykorzystują ją jako część swojej strategii.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
 • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
 • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
 • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
 • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
 • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
 • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
 • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
 • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
 • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
 • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3