Wiadomości easyMarkets

INFORMACJE O NOWOŚCIACH I WYDARZENIACH

5 przyczyn dlaczego rynki finansowe potrzebują funkcji dealCancellation

19 Wrzesień 2016

Rynki finansowe mogą być przerażającym miejscem dla drobnych inwestorów. Pojawienie się komputerowych programów inwestycyjnych oraz algorytmów przyczyniło się do tak dużej chwiejności, iż traderom czasem trudno wykorzystać wydarzenia wpływające na rynek bez obaw o nagłą zmianę sytuacji.

Postanowiliśmy się przyjrzeć pięciu wyzwaniom, z jakimi mają do czynienia traderzy, zarówno ci początkujący, jak i doświadczeni, zadając sobie kluczowe pytanie: czy istnieje proste rozwiązanie?

1. Ryzyko inwestowania w okresach istotnych wydarzeń gospodarczych.

Jedną z cech rynku jest fakt, że niestabilność stanowi największą szansę na spore zyski, jednak właśnie wtedy mało ostrożni gracze mogą ponieść największe straty. Najważniejsze wydarzenia wpływające na rynki to publikacje danych o liczbie nowo-utworzonych miejsc pracy, oświadczenia banków centralnych oraz informacje o PKB. Informacje te mogą wpłynąć na szybką i znaczącą zmianę rynkowej sytuacji. Przykładowo, po referendum w sprawie Brexitu kurs funta spadł do minimum ostatnich 31 lat, tracąc 10% względem dolara. James Hanbury zarobił 110 milionów funtów, grając, wbrew oczekiwaniom większości traderów, na zniżkę brytyjskiej waluty. Oczywiście miał spore szczęście – równie dobrze mógł sporo stracić – i dysponował znaczącymi środkami zatrudniającej go spółki. Istotnie, niewielu traderów ma powiązania pozwalające na podejmowanie takiego ryzyka.

2. Uczmy się na porażkach i podejmujmy kolejne wyzwania.

Na rynkach finansowych panuje ogromna konkurencja, której nie wolno lekceważyć. Dla wielu traderów wielka strata na początku kariery pozostawia traumę na resztę życia. Zamiast skupić się na nauce płynącej z błędów traktują oni porażkę jako ogromne obciążenie finansowe, zniechęcające do podejmowania dalszego ryzyka.

3. Przezwyciężenie strachu i chciwości.

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed traderem jest opanowanie psychologii inwestycyjnej, czyli wszelkich mentalnych aspektów przesądzających o powodzeniu inwestora. W świecie inwestycji emocje strachu i chciwości często prowadzą do negatywnych konsekwencji. Chciwość może doprowadzić do przeinwestowania, podjęcia ryzyka, z którym nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. W takich sytuacjach traderzy zwiększają wartość mechanizmu stop loss zamiast pogodzić się ze stratą. Z drugiej strony ciężko doświadczony trader może nadmiernie ulegać strachowi, co przejawia się niezdecydowaniem i niemożnością wykorzystania nadarzających się okazji.

4. Konta demo nie oferują takich możliwości.

Wielu brokerów oferuje nowym lub początkującym traderom darmowe konta demonstracyjne. Choć to wspaniała możliwość wypróbowania platformy danego brokera, konto demo zawsze będzie czymś bardzo odległym od rzeczywistych warunków rynkowych z prostego powodu: gracz nie korzysta z własnego kapitału. Konta próbne to świetny sposób na naukę, jednak każdy inwestor powinien doświadczyć nagłych i nieprzewidywalnych zmian w realnych warunkach, ryzykując swoim portfelem..

5. Zaufanie dla brokera.

Na świecie są tysiące, bardziej lub mniej uczciwych, brokerów. Aby zlecenie miało szansę na sukces, trader powinien poświęcić odpowiednią ilość czasu na poznanie rynków, wykonanie badań, analizę zlecenia, sprawdzenie wykresów oraz wykonanie analizy due dilligence. Skąd jednak może wiedzieć, czy broker go nie zawiedzie lub to, czy dana platforma inwestycyjna jest stabilna i pozwala na realizację zlecenia w szybki sposób i za oczekiwaną cenę? Trudno odpowiedzieć na te pytania do momentu, gdy nie zaczniemy korzystać z danej platformy inwestycyjnej.

Proste rozwiązanie

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom z którymi codziennie borykają się traderzy, easyMarkets opracowało nowe narzędzie do zarządzania ryzykiem inwestycyjnym. dealCancellation to pierwsze w branży rozwiązanie pozwalające traderowi anulować zlecenie przynoszące straty w ciągu 60 minut od otwarcia pozycji. Inwestor zyskuje pewność za cenę kilku pipsów: w przypadku niekorzystnego rozwoju sytuacji będzie mógł anulować zlecenie i odzyskać kapitał pomniejszony o koszt opcji dealCancellation..

Dzięki dealCancellation traderzy mogą inwestować w instrumenty zależne od znaczących wydarzeń gospodarczych, wiedząc, iż w przypadku złej decyzji mogą zwyczajnie cofnąć zlecenie. dealCancellation pozwala więc traderowi poznawać rynki poprzez inwestowanie własnego kapitału w rzeczywistych warunkach. To szybki i prosty sposób na sprawdzenie, czy easyMarkets to broker spełniający wymogi inwestora. Wystarczy otworzyć kilka pozycji, zobaczyć jak działa platforma, cały czas mając pewność, iż saldo rachunku nie zostanie znacząco uszczuplone.

Faktem, który czyni dealCancellation niepowtarzalną funkcją jest psychologiczne wsparcie dla traderów. Ci, którzy wahają się przed złożeniem zlecenia lub nie są pewni kierunku, w jakim mogą kształtować się notowania, jak również inwestorzy, którzy chcieliby inwestować większe kwoty, powinni rozważyć wdrożenie tego narzędzia w swoich strategiach zarządzania ryzykiem.

Choć wszyscy chcą zwyciężać, wytrawni inwestorzy wiedzą, że czasem trzeba przegrać. Przegrana to element rynkowej gry. Od dziś masz do dyspozycji narzędzie, dzięki któremu możesz stracić zlecenie, ale nie pieniądze..

Discover dealCancellation

Ogólne warunki korzystania z funkcji dealCancellation.
Opcja dealCancellation© podlega zgłoszeniu patentowemu oczekującemu na rejestrację („Easy Cancellation Option” nr wniosku: 62334455”).62334455.

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3