Wiadomości easyMarkets

INFORMACJE O NOWOŚCIACH I WYDARZENIACH

Stale wprowadzamy innowacje do naszej oferty, tutaj z dumą dzielimy się naszymi najnowszymi osiągnięciami..

easyMarkets wprowadza na swą platformę tradingową „indeks strachu” (VXX)

6/12/ 2016

Zmienność to główna cecha światowych rynków finansowych, która może być powodem do strachu, ale jednocześnie okazją do zysku. Dzięki dostępności kontraktów CFD na indeks zmienności CBOE Volatility Index na platformie easyMarkets sprzedaż i kupno instrumentu powiązanego ze zmiennością rynkową staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Indeks zmienności Chicago Board Options Exchange (CBOE) Volatility Index, znany również jako VIX oraz „indeks strachu S&P 500”, obrazuje podejście rynku do zmienności w krótkiej perspektywie czasowej na podstawie cen opcji notowanych na S&P 500. VIX to wskaźnik oparty na zasadzie „mean reversion”, którego notowania wyrażane są w skali od 1 do 100, przy czym 20 to historyczna średnia. Odczyty VIX poniżej 20 zasadniczo wskazują na chwiejność rynkową poniżej normy, a wskazania powyżej 20 oznaczają podwyższony stopień chwiejności.

VIX jest powszechnie postrzegany jako „indeks strachu”, gdyż obrazuje rynkową niepewność. Traderzy korzystający z platformy easyMarkets będą mogli kupować oraz sprzedawać kontrakty CFD na indeks VIX, co daje możliwość wykorzystania potencjału tego dynamicznie zmieniającego się indeksu. Kontrakty CFD na CBOE Volatility Index oznaczone są na naszej platformie symbolem „Fear (VXX)”.

Po co grać na strachu?

  • Indeks strachu VXX daje traderom szansę skorzystania z chwiejności na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Doświadczeni gracze wiedzą jednak, że chwiejność jest jak obusieczny miecz i warto pamiętać o ryzyku.
  • VIX to miara fundamentalnego kierunku rynku, gdyż w 70-80% przypadków notowania indeksu chwiejności CBOE Volatility Index nie pokrywają się z notowaniami indeksu S&P 500 .
  • Dostęp do kontraktów CFD na indeks VXX daje graczom możliwość skorzystania z pogarszających się warunków rynkowych. Wydarzenia takie jak oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej, ogłoszenie danych gospodarczych oraz wydarzenia polityczne mające spory wpływ rynkowy mogą być świetną okazją do sprzedaży bądź kupna kontraktu CFD na indeks strachu.

Poziom zmienności zgodnie z obecnym wskazaniem indeksu strachu jest poniżej historycznej średniej, jednak w ostatnim roku byliśmy świadkami kilku nagłych zmian jego kursu. Noworoczna wyprzedaż, szybujące ceny ropy, Brexit czy wybory prezydenckie w USA to wydarzenia, które miały znaczący wpływ na chwiejność i straty amerykańskich akcji.

Dzięki indeksowi strachu (VXX) dostępnemu na platformie easyMarkets traderzy będą mogli korzystać z siły rynkowej niepewności.

Więcej informacji na temat indeksu strachu (VXX) oraz inwestycji w kontrakty CFD na CBOE Volatility Index znajdziesz tutaj.

Italian Referendum

Source: Sam Bourgi (16 listopada 2016).

Co mówią o nas inwestorzy