Wiadomości easyMarkets

INFORMACJE O NOWOŚCIACH I WYDARZENIACH

Kulisy tworzenia funkcji dealCancellation

28 Wrzesień 2016

Jako pierwsza w branży, platforma easyMarkets wprowadziła niedawno innowacyjną funkcję pozwalającą traderom anulować zlecenia przynoszące straty w ciągu 60 minut od otwarcia pozycji. Dlaczego i w jaki sposób broker zarabiający na spreadach wprowadził takie narzędzie? Aby się tego dowiedzieć, postanowiliśmy porozmawiać z osobami stojącymi za koncepcją i wdrożeniem funkcji dealCancellation.

Nikos Antoniades – CEO

Skąd pomysł na funkcję dealCancellation?

Jako firma od lat działająca w branży tradingu online, postrzegamy platformę easyMarkets jako wspaniałe źródło wiedzy o sposobach myślenia istniejących i potencjalnych traderów. Idea wprowadzenia funkcji dealCancellation narodziła się w zespole ds. relacji z klientem. Zespół ten dostrzegł, iż wielu nowych użytkowników chcących spróbować swoich sił w giełdowej grze waha się w obawie przed stratami. Bardziej doświadczeni traderzy wiedzą, iż strata to element gry. Ważne, by ilość zwycięstw przewyższała ilość porażek. Jednak dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z tradingiem taka wizja może być zniechęcająca. dealCancellation to straty bez obaw. Trader opłaca jedynie niewielką prowizję podczas złożenia zlecenia, dokładnie znając koszt zlecenia. Dzięki tej opłacie może inwestować z większą pewnością. W końcu dobrze wie, iż może anulować zlecenie w ciągu godziny od otwarcia pozycji i odzyskać środki. Trafiają one z powrotem na jego rachunek inwestycyjny.

Markos Solomou - CMO

Jaka zareagowałeś na ten pomysł?

Ta idea bardzo mi się spodobała. Uważam, że, jako innowacyjne narzędzie ułatwiające życie inwestorów, dealCancellation to istotny element DNA platformy easyMarkets. To integralny element nowego easyMarkets, z założenia najlepszej platformy do zarządzania ryzykiem w sektorze internetowych platform inwestycyjnych. Biorąc pod uwagę stałe spready, gwarantowany, darmowy mechanizm stop loss oraz ochronę przed ujemnym saldem, można śmiało uznać, że nasz cel został osiągnięty.

Jak wyglądała praca nad funkcją dealCancellation?

Po przedstawieniu wstępnej koncepcji, została ona poddana kompleksowej analizie z biznesowego punktu widzenia. Sprawdzaliśmy, czy jest zgodna z naszymi kluczowymi wartościami marki, czy zapewni naszym klientom praktyczne korzyści, czy jest wykonalna technicznie, czy ma sens pod względem kosztów. Odpowiedziawszy pozytywnie na te pytania, postanowiliśmy zadbać o pełne zaangażowanie wszystkich działów: dużo rozmawialiśmy, dzieliliśmy się informacjami, przedstawialiśmy argumenty. Następnie przystąpiliśmy do tworzenia produktu, z którego traderzy chętnie by korzystali. Chodziło o to, by rozwiązanie było jak najprostsze, o to, by stworzyć rozwiązanie umożliwiające traderowi anulowanie stratnego zlecenia oraz pozostawienie zleceń przynoszących zyski.

Na czym polegały wyzwania związane z tworzeniem funkcji dealCancellation?

Wyzwaniem było stworzenie mechanizmu ustalania ceny. Musi on być uczciwy dla klienta, ale jednocześnie bezpieczny dla easyMarkets. Nasz zespół ds. zarządzania ryzykiem pracuje nad ustalaniem opłaty za funkcję dealCancellation 24 godziny na dobę. To dzięki niemu opłaty ustalane za korzystanie z tej opcji są sprawiedliwe i konsekwentne, a nasza firma nie jest narażona na ryzyko.

Co uległo zmianie podczas prac nad funkcją dealCancellation?

Na samym początku rozważaliśmy wprowadzenie możliwości anulowania zlecenia w ciągu doby od złożenia zlecenia, jednak wiązało by się to ze zbyt wysokimi kosztami dla tradera. Co więcej, większość inwestorów korzystających z naszej platformy to day traderzy, zatem jedna godzina odpowiada cyklowi emocji, jakie towarzyszą otwieraniu i zamykaniu pozycji inwestycyjnych. Doszliśmy również do innego istotnego wniosku dotyczącego wykorzystania mechanizmu stop loss w trakcie godziny od otwarcia danej pozycji, czyli czasu obowiązywania opcji dealCancellation. Postanowiliśmy mianowicie, iż w takim przypadku klient również powinien otrzymać zwrot zainwestowanych środków. Wiele szczegółów uległo zmianie w trakcie prac nad funkcją dealCancellation, w tym mechanizm szacowania opłaty i nazwa funkcji, jednak pozostaliśmy przy zrozumiałej koncepcji, jaką jest możliwość anulowania zlecenia oraz odzyskania zainwestowanych środków.

Nikolas Xenofontos – Director of Risk

Jak easyMarkets zarządza ryzykiem związanym z dealCancellation podczas niestabilności rynkowej?

W 99% przypadków opłata za skorzystanie z funkcji easyMarkets odzwierciedla historię najnowszych wahań rynkowych. W przypadku nadchodzących wydarzeń, które mogą zachwiać rynkiem (np. raport NFP), wykonujemy analizę przyszłości opartą na manualnych obliczeniach, które opierają się na koncepcji krótkoterminowej opcji z uwzględnieniem delty i gammy.

Nikolas Shamtanis – Chief Relationship Manager

Jakie będą korzyści z dealCancellation dla doświadczonych traderów?

Zawsze jest coś nowego, czego można się od rynków nauczyć. Doświadczeni traderzy o tym wiedzą. Przetrwali na rynku, ucząc się zarządzać ryzykiem, jednak ich decyzje czasem bywają nieco zbyt zachowawcze. Inwestorzy ci inwestują zbyt mało lub starają się przeczekać istotne wydarzenia, a to przecież wspaniała szansa na zysk. Funkcja dealCancellation pozwala zawodowcom usprawnić swoje metody inwestycyjne i inwestować większe kwoty w instrumenty, których są pewni, korzystając z możliwości zabezpieczenia się na wypadek niepowodzenia za pomocą funkcji dealCancellation.

Anthony Pottamitis – Product Manager

Na czym polegały główne wyzwania zespołu technicznego?

Jest to nowy produkt, innowacyjny w skali naszego sektora. Musieliśmy sobie zatem poradzić ze złożonymi ograniczeniami technicznymi, które wynikały z dynamiczności rynku oraz wymogów w zakresie bezpieczeństwa i regulacji prawnych. Nasze narzędzie musiało być przystępne cenowo i zachęcać traderów, aby je stosowali.

Samo wdrożenie tej funkcji na naszej platformie nie trwało długo, ponieważ jedną z korzyści posiadania dedykowanej platformy jest możliwość swobodnego jej kształtowania.

Discover dealCancellation

*Ogólne warunki korzystania z funkcji dealCancellation
Opcja dealCancellation© podlega zgłoszeniu patentowemu oczekującemu na rejestrację „Easy Cancellation Option” nr wniosku: 62334455.

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3