Jak handlować kryptowalutami

Kryptowaluty zakłóciły świat finansów zaraz po ich wprowadzeniu. W pełni cyfrowe, niektóre nieregulowane przez rządy lub banki centralne - wydawało się, że staną się ulubioną formą pieniądza XXI wieku. Do pewnego stopnia było to prawdą - tradycyjni ekonomiści szydzili z idei kryptowalut i byli zszokowani, gdy pierwszy wiarygodny sprzedawca internetowy zaczął akceptować przy płatności.
Dla traderów, kryptowaluty stanowią bezprecedensowy rodzaj handlu z dużymi ruchami cen i częstą zmiennością. Jest to jedna z podstawowych korzyści z handlu CFD na kryptowaluty, gdyż pozwalają one grać zarówno na wzrosty, jak i na spadki. Oczywiście, jak w przypadku każdego instrumentu lub okresu wysokiej zmienności, należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć ryzyka.
Na szczęście, easyMarkets oferuje wiele narzędzi zarządzania do ryzykiem, handlem i korzystne warunki wspomagające traderów. Jeśli chcesz dodatkowo chronić się przez wzbogacenie wiedzy handlowej, zapoznaj się z Akademią easyMarkets, składającą się z 9 lekcji, zawierających testy wiedzy na końcu każdej jednostki.

Czym są kryptowaluty?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, kryptowaluty są walutami czysto cyfrowymi. W przeciwieństwie do walut FIAT, które są emitowane przez rządy i banki centralne, które zazwyczaj mają nominały w banknotach i monetach, kryptowaluty są zapisywane w cyfrowych portfelach, kupowane, sprzedawane i wymieniane na giełdach kryptowalut online.
Giełdy kryptowalut działają jak giełdy papierów wartościowych, gdzie kupujący i sprzedający dochodzą do konsensusu w sprawie ceny, zanim przeprowadzą transakcję.
Istnieją liczne kryptowaluty. Niektóre z nich są dobrze ugruntowane i szeroko przyjęte, jak Bitcoin i Ethereum. Niektóre mniej, jak np. kryptowaluta stworzona przez Kodaka, zwana KodakCoin, której przeznaczeniem była pomoc w zarządzaniu zdjęciami i płatności fotografom za ich prawa. Firma nawet uruchomiła swoją kryptowalutę z opatentowanym urządzeniem górniczym o nazwie Kodak KashMiner. Przynajmniej ich branding był na poziomie.

Jak działa handel kryptowalutami?

Podobnie jak inne rynki wymiany, giełdy kryptowalut przeprowadzają dwie transakcje: kupna i sprzedaży. Aby kupić jednostkę lub denominację kryptowaluty, najpierw trzeba będzie ustalić, jaki rodzaj portfela kryptowalutowego chcesz posiadać: stacjonarny, mobilny, papierowy lub sprzętowy.
Portfele stacjonarne to oprogramowanie, które możesz pobrać na komputer osobisty, ale jego bezpieczeństwo musi być bardzo wysokie, jeśli nie chcesz ryzykować zhakowania portfela.
Portfele mobilne mogą być instalowane na urządzeniach przenośnych, ponownie – bezpieczeństwo powinno być tu bardzo ważnym tematem.
Portfele sprzętowe i papierowe są z natury dużo bardziej bezpieczne, niż poprzednie typy, ponieważ nie mają żadnych zewnętrznych połączeń. Niestety, mają inne wady. Jeśli je stracisz, możesz nie być w stanie odzyskać swoich aktywów kryptowalutowych.
Jeśli chcesz handlować, to musisz też zdecydować, czy zostawić swoją kryptowalutę na koncie giełdy, gdzie może być potencjalnie podatna na ataki hakerów, czy trzymać ją w swoim portfelu, który w zależności od używanego rodzaju, może być podatny na ataki lub może zostać utracony.
To jedna z wielkich zalet handlowania CFD na kryptowaluty. Z uwagi na to, że inwestorzy CFD nie są zobowiązani do posiadania instrumentu bazowego, mogą zarówno kupić jak i sprzedać instrument niemal natychmiast. Istnieją inne korzyści z handlu CFD na kryptowaluty, ale zajmiemy się nimi w późniejszej części.

Jak zacząć handel kryptowalutami z easyMarkets

W przeciwieństwie do wielu kroków związanych z posiadaniem i handlem faktycznymi kryptowalutami, handel CFD na kryptowaluty jest o wiele prostszy.

Aby handlować kryptowalutami za pomocą rynków easyMarkets, możesz zarejestrować się używając tylko adresu e-mail, dokonać wpłaty i handlować. W pewnym momencie, dla Twojego bezpieczeństwa, poprosimy Cię o dostarczenie dokumentów KYC i przekazanie informacji o Twojej wiedzy, doświadczeniu i profilu finansowym. Możesz to zrobić za pomocą wygodnego i bezpiecznego narzędzia.

Po rejestracji i zasileniu konta możesz już zacząć handel na easyMarkets. Handlując na platformie i aplikacji easyMarkets, będziesz mieć dostęp do innowacyjnych i wyjątkowych narzędzi oraz warunków.

Chroń konto

dealCancellation*

Cofaj nieudane transakcje w określonym czasie za niewielką opłatą.

Darmowe gwarantowane Stop Loss i Take Profit

Konto możesz chronić, ustawiając najwyższe i najniższe poziomy, na których czujesz się komfortowo

Handluj na całkiem nowe sposoby:

easyTrade*

Ustawiaj szybkie pozycje na hedge, by lepiej mitygować ryzyko w trakcie wydarzeń lub ogłoszeń

Freeze Rate

Zatrzymaj kursy na żywo w jednej chwili, tak by możliwe było otwarcie i zamknięcie pozycji

Handel na platformie easyMarkets

easyMarkets zainwestowało dużo w badania i rozwój, aby stworzyć platformę handlową, która jest jednocześnie intuicyjna dla nowych traderów oraz wystarczająco potężna dla doświadczonych i wymagających.

Po prawej stronie znajdują się wszystkie instrumenty, którymi możesz handlować, wraz z ich bieżącymi kursami. W centrum platformy znajduje się obszar handlowy. Zakładki na górze zawierają cztery opcje typów zleceń lub typów zgłoszeń:

Day Trade

Proste zlecenie kupna lub sprzedaży, popularne wśród daytraderów lub traderów zawierających transakcje z wysoką częstotliwością. To zgłoszenie transakcyjne posiada również funkcje Freeze Rate i dealCancellation.

easyTrade

Jest to coś, co, ze szkodą dla siebie, wielu początkujących pomija. Rynki walutowe poruszają się często i szybko. Wiedza o tym, co wpływa na te rynki i w jakich okresach zmienność jest wyższa, może pomóc Ci uniknąć tych zmian lub nawet je wykorzystać.

Forward Deals

Zablokuj dzisiejszy kurs na datę w przyszłości do 30 dni. Zwykle wykorzystywane jako zabezpieczenie przed zmiennością w przyszłości.

Zlecenie oczekujące

Ustaw kurs, po którym chcesz otworzyć transakcję. Transakcja zostanie wykonana po osiągnięciu tego kursu, w którym to momencie „zamienia się” w transakcję dzienną.

Po prawej stronie od obszaru handlowego znajduje się obszar analizy. Tutaj użytkownik może wybrać pomiędzy wykresami, wiadomościami rynkowymi, sygnałami i kalendarzem finansowym. W trybie widoku wykresu, użytkownik ma możliwość dodania wskaźników, nakładania innych instrumentów (do porównania), zmiany ram czasowych i typu wykresu. Może również zapisać swoje wskaźniki i nakładki za pomocą opcji „Szablony”.

Otwarte transakcje są widoczne w sekcji znajdującej się bezpośrednio pod obszarem handlowym, z każdym zgłoszeniem zajmującym własną zakładkę i z możliwością zobaczenia wszystkich pozycji użytkownika w zakładce „Zobacz wszystkie”. Jeśli dealCancellation było aktywne i chcesz cofnąć stratną transakcję, kurs będzie wyświetlony na czerwono, a cyfry zostaną wykreślone. Kliknij w czerwoną stawkę (przycisk) i cofnij transakcję, odzyskując środki.

Czynniki wpływające na ceny kryptowalut

Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę kryptowalut. Jednym z największych motywatorów ceny jest popyt i podaż. Oto kilka innych:

Rządowe regulacje lub zakazy handlowe
Sentyment rynkowy
Nadchodzące forki
Rządowe regulacje lub zakazy handlowe

To coś, co, ze szkodą dla siebie, wielu początkujących przeocza. rynki walutowe poruszają się często i szybko. Wiedza o tym, co wpływa na rynki i w jakich okresach zmienność jest wyższa, może pomóc Ci uniknąć zmian lub nawet je wykorzystać.

Sentyment rynkowy

Jak wspomnieliśmy wyżej, ceny kryptowalut są w dużej mierze uzależnione od podaży i popytu. Wiadomości i relacje (które wydawały się nie mieć końca podczas byczego rajdu na Bitcoinie) mogą spowodować gwałtowny wzrost spekulacyjnego handlu, co sprawi, że cena skoczy, lub odwrotnie, spadnie, jeśli wiadomości są negatywne.

Nadchodzące forki

Gdy społeczność nie zgadza się ze sobą, może pojawić się fork, co owocuje całkowicie oddzielną kryptowalutą - jak Bitcoin i Bitcoin Gold. Oczywiście, jest to uproszczona wersja tego, co dzieje się podczas forka; dla bardziej dogłębnego wyjaśnienia możesz odwiedzić tę stronę.

FAQ na temat kryptowalut

CFD na kryptowaluty to rodzaj instrumentu handlowego, który podąża za ceną kryptowaluty. Pozwala na handel ceną kryptowaluty bez konieczności posiadania aktywów bazowych. To sprawia, że proces handlu kryptowalutami jest prostszy i bardziej natychmiastowy, ale również chroni Cię przed zhakowaniem giełdy, utratą portfela kryptowalutowego lub utknięciem z aktywami kryptowalutowymi, które szybko ulegają dewaluacji.

Handel możesz zacząć, mając zaledwie 25 $. Tyle wynosi minimalny depozyt w easyMarkets, a z easyTrade, jednym z głównych sposobów handlu w easyMarkets, możesz rozpocząć handel kryptowalutami niemal natychmiastowo. Inną wspaniałą zaletą jest to, że easyTrade pozwala ustalić maksymalną kwotę, jaką chcesz zaryzykować, bez ograniczania Twojego potencjału.

Handel z dźwignią na kryptowalutach jest dostępny tylko przy handlu CFD na kryptowaluty lub kryptowalutami. Dźwignia zasadniczo zwiększa wielkość Twojej transakcji. Na przykład jeśli masz transakcję o wartości 5 USD z dźwignią 1:10, to handlujesz z równowartością 50 $.

Oczywiście, zwiększa to ryzyko (lub ekspozycję na rynek), ponieważ „wzmacnia” ruchy cen, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Przy korzystaniu z dźwigni Twój broker będzie również wymagał od Ciebie pewnej ilości środków na rachunku, co określa się jako depozyt zabezpieczający, który jest rodzajem zabezpieczenia dla dźwigni finansowej oferowanej przez brokera. Kwota ta pozostaje na koncie i jest uwalniana po zamknięciu transakcji.

Jak w przypadku każdego rodzaju handlu, istnieje ryzyko. Żaden rodzaj handlu finansowego czy inwestowania nie jest całkowicie bezpieczny. Istnieją jednak dwa sposoby na uniknięcie niepotrzebnego ryzyka: po pierwsze, przeczytaj książkę easyMarkets o handlu kryptowalutami dla początkujących, aby dowiedzieć się wszystkiego o rynku i instrumencie, którym handlujesz. Po drugie, handel z godnym zaufania brokerem CFD pomoże Ci uniknąć ryzyka związanego z potencjalną utratą wartości portfolio lub zhakowaniem giełdy, z której korzystasz.

Różnica między CFD na FOREX a CFD na kryptowaluty to przede wszystkim zaangażowane instrumenty. Na rynku Forex, instrumentami są waluty FIAT lub waluty emitowane przez banki centralne z całego świata. Podczas handlu CFD na kryptowaluty tylko jeden z dwóch instrumentów w parze jest walutą FIAT, drugi to kryptowaluta. Przy handlu z easyMarkets parą dla kryptowalut jest USD.

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3