Jak handlować akcjami

Znane również jako udziały, akcje dają Ci częściowe prawo własności do dobrze ugruntowanych i stabilnych finansowo firm. Są one popularne dzięki dużej liczbie informacji dostępnych od samych spółek i serwisów informacyjnych, co pozwala inwestorom znaleźć okazje i uniknąć ryzyka.

Akcjami można handlować jako CFD na intuicyjnych, własnych i zewnętrznych platformach handlowych easyMarkets oraz w aplikacji easyMarkets.

Ten rodzaj instrumentu pochodnego pozwala na korzystanie z narzędzi i warunków handlowych, takich jak bezpłatny gwarantowany Stop Loss i Take Profit na platformie i w aplikacji easyMarkets, dźwignia finansowa i ochrona przed ujemnym saldem podczas handlu. Jesteśmy również jednym z niewielu brokerów, którzy oferują handel akcjami CFD bez poślizgu na naszej własnej platformie i w aplikacji.

Czym są CFD na akcje?

CFD jest skrótem od Contract for Difference - kontrakt różnicowy. Ten specyficzny rodzaj instrumentu finansowego pozwala na handel ceną akcji bez obowiązku posiadania ich na własność. Główną zaletą handlu CFD (bez względu na charakter aktywów bazowych) jest to, że można potencjalnie korzystać na zmianach ceny akcji. Zarówno kiedy wędrują w górę, jak i w dół. Jako posiadacz akcji zyskujesz wyłącznie gdy cena wzrasta. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem handlu CFD na akcje.

1.
Ucz się, a potem ucz się jeszcze więcej - jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w tradingu, by chronić się przed niekorzystnymi scenariuszami, ważnym jest zapoznanie się z produktami, którymi handlujesz i platformą, której używasz.
2.
Wybierz odpowiednie akcje - niektóre akcje są bardziej zmienne niż inne. W zależności od Twojej strategii, może to być zaletą lub zobowiązaniem.
3.
Zdecyduj, jak chcesz handlować - CFD pozwalają handlować zarówno na spadkach, jak i na wzrostach cen. Należy również ustalić czas trwania transakcji; czy będziesz je trzymać przez dłuższy okres czasu czy będziesz handlować intraday.
4.
Zarządzanie ryzykiem - upewnij się, że wiesz po jakiej cenie chcesz wejść i wyjść z transakcji, aby osiągnąć swoje cele inwestycyjne.
5.
Wiadomości - wiadomości można znaleźć w wielu miejscach, w tym w mediach społecznościowych na profilu firmy oraz na kontach kadry zarządzającej. Aplikacja easyMarkets posiada zintegrowany kanał informacyjny, podający na żywo najnowsze aktualizacje dotyczące akcji.

Handel CFD a akcje

CFD na akcje, pozwalają spekulować na cenach rynkowych i kupować i/lub sprzedawać bazowe akcje wybranej spółki, bez konieczności posiadania fizycznego produktu. Wartość akcji rośnie i spada wraz z wartością spółki, co stanowi podstawę do spekulacji na giełdzie. Tradycyjny sposób inwestowania na giełdach, bez kontraktów CFD, polega na zakupie akcji spółki na giełdzie i posiadanie aktywa bazowego.

Przy handlu CFD istnieje również wiele potężnych funkcji handlowych, niedostępnych, gdy handlujesz akcjami na giełdzie. Funkcje te mogą chronić Cię przed chwilową zmiennością i pozwolić na cięcie strat. Na przykład stop-loss zamyka transakcję po wcześniej określonym kursie, aby chronić konto. Take-profit robi to samo, ale zamiast tego zamyka transakcję na zysku, aby uniknąć nagłego odwrócenia ceny. Pamiętaj, że limity Stop Loss i Take Profit są gwarantowane tylko na platformach handlowych i w aplikacji easyMarkets.

Platforma do handlu online easyMarkets oferuje również brak poślizgu. Poślizg to rozbieżność między ceną zleconą, a zrealizowaną. easyMarkets jest jednym z niewielu brokerów, którzy gwarantują brak poślizgu na akcjach, przez cały czas zapewniając na naszej własnej platformie przejrzystość cen.

CFD na akcje

Pozwala korzystać z dźwigni, by zwiększyć wielkość inwestycji, ale też zwiększyć ryzyko
Zarabiaj na zmianach cen w obu kierunkach
Mniejsza zmienność przez dłuższy czas
Natychmiastowe kupno i sprzedaż
Korzystaj z narzędzi do handlu online i zarządzania ryzykiem, które dostępne są wyłącznie przy handlu kontraktami CFD - stop loss, take profit, ochrona przed ujemnym saldem i dźwignia finansowa (na platformie easyMarkets).

Akcje tradycyjne

Brak dostępnej dźwigni
Zarabiasz wyłącznie na rosnących cenach
Mniejsza zmienność w dłuższym okresie
Transakcje zależne od dostępności kupującego i sprzedającego
Brak podobnych narzędzi przy kupowaniu i sprzedawaniu tradycyjnych akcji

Przy handlu CFD istnieje również wiele potężnych funkcji handlowych, niedostępnych, gdy handlujesz akcjami na giełdzie. Funkcje te mogą chronić Cię przed chwilową zmiennością i pozwolić na cięcie strat. Na przykład stop-loss zamyka transakcję po wcześniej określonym kursie, aby chronić konto. Take-profit robi to samo, ale zamiast tego zamyka transakcję na zysku, aby uniknąć nagłego odwrócenia ceny.

Widzieliśmy również fluktuacje cen wynikające ze skandali zahaczających o firmy, ich zarządzających, a nawet założycieli.

Obserwowaliśmy to, gdy akcje Meta-Facebook spadły przy skandalu Cambridge Analytica, gdy tweety Elona Muska wprowadziły nerwową atmosferę wśród inwestorów i posiadaczy akcji (oraz oczywiście spowodowały spadek cen akcji Tesli ) jak również niesławną aferę z firmą Volkswagen – „Diesel-Gate”, gdy media ujawniły próbę manipulacji wynikami testów EPA.

Akcje firm mogą również zmieniać się w trakcie ogłaszania działań firmowych:

Fuzje i przejęcia: kiedy firma wykupuje inną firmę i łączą się w jedną. Jeśli rynek postrzega to jako pozytywne dla firmy, ceny akcji będą rosnąć, jeśli odwrotnie, cena spadnie.

Dywidendy: ile zysku zostanie wypłacone posiadaczom akcji.

Informacje z firmy: w tym ogłoszenia nowych produktów, zmian czy rezygnacji w kadrze zarządzającej lub radzie nadzorczej firmy albo zakupy aktywów.

Ilość danych i wiadomości dostępnych przy handlu akcjami jest ogromna. Większość spółek notowanych w obrocie publicznym raportuje zyski kwartalne, wiele głównych punktów informacyjnych publikuje informacje związane z wielkimi spółkami.

Daty ogłoszenia wyników są publicznie dostępne, a większość mediów finansowych (np. Bloomberg) przedstawia wyczerpujące prognozy wyników największych światowych spółek w okresie poprzedzającym sezon publikacji raportów.

Kolejną korzyścią płynącą z handlu akcjami lub udziałami w porównaniu do innych rynków jest dywersyfikacja. Akcje oferowane przez easyMarkets obejmują wiele branż: technologia, handel detaliczny, rozrywka, e-commerce, motoryzacja i inne. Niektóre wydarzenia mogą wpłynąć na konkretne branże, pozostawiając inne bez szwanku. Na przykład mimo że wojna handlowa między Chinami a USA wywołała uderzenie w wiele branż, takich jak rolnicza i motoryzacyjna, to inne branże, jak produkcja aluminium, odnotowały wzrost.

Dywersyfikacja portfela może uśrednić zmienność i pomóc zarządzać ryzykiem. Jest to strategia często stosowana przez inwestorów instytucjonalnych, zwana „hedgingiem”, praktyka „ochrony” jednej transakcji przez inną.

Większość inwestorów obraca zróżnicowanym zestawem instrumentów w zależności od przyjętej strategii, skłonności do ryzyka i celów finansowych. Nie bądźmy jednak drobiazgowi, większość inwestorów dąży do osiągnięcia jak najwyższych zysków przy jak najniższym poziomie ryzyka w jak najkrótszym czasie.

Chociaż motywacja lub cel mogą być proste, sam proces już nie jest - istnieje cała dziedzina ekonomii poświęcona dokładnie temu zagadnieniu, zwana Nowoczesną Teorią Portfelową.

Nie ma idealnego rozwiązania, ani srebrnej kuli sukcesu jeśli chodzi o inwestowanie, równowaga między ryzykiem a nagrodą może okazać się skuteczna.

Przy dywersyfikacji potrzebujesz wystarczającej liczby akcji, aby uśrednić zmienność, ale nie aż tak dużo, aby nie można było monitorować wyników poszczególnych akcji. Posiadanie zbyt wielu akcji wymaga dużo pracy, by zawsze być na bieżąco. Należy również rozważyć, jak długo będziemy trzymać akcje, ponieważ częste zmiany w portfelu mogą szybko wygenerować opłaty.

Inną wadą handlu akcjami w krótszym terminie jest to, że tracisz korzyści płynące z normalizacji zmienności (lub uśrednienia) w dłuższym okresie.

Na rynkach akcji można również uprawiać day trading. Podobnie jak inne instrumenty, akcje czy udziały są zmienne przy otwarciach poszczególnych rynków i nakładania się tych godzin.

Zmienność może przedstawiać wiele okazji, jednak równocześnie wiąże się z większym ryzykiem. Szybkie zmiany dotyczą nie tylko wzrostów, ale też spadków. Może to być trudna sytuacja dla niedoświadczonych traderów.

Naturalnie akcje nie są odporne na klasyczne strategie handlowe – takie, jak kup nisko i sprzedaj wysoko, czy też znajdź firmę, która ciągle jest lepsza od rynku. A mimo że możliwe jest handlowanie wyłącznie akcjami, to większość traderów i inwestorów korzysta z akcji jako sposobu na dywersyfikację portfela.

W handlu doskonałym sposobem na zarządzanie ryzykiem jest wiedza - inwestorzy na rynku akcji mają dostęp do ogromnych ilości danych - zarówno fundamentalnych, jak i technicznych. Akcje są jednym z najbardziej popularnych sposobów inwestowania. Wiadomości rynkowe strony internetowe, takie jak Bloomberg, The Wall Street Journal i wiele innych przekazują wyczerpujące informacje dotyczące akcji, a niektóre mogą nawet dawać rekomendacje spółek publicznych wartych obserwowania.

Jak handlować akcjami z easyMarkets

Oferujemy wiele akcji, z różnych branż m.in. motoryzacyjnej, technologicznej, bankowej, telekomunikacyjnej, kosmetycznej, farmaceutycznej, odzieżowej i hotelarskiej. Branże i firmy są różne i poruszają się w różny sposób. Przed dokonaniem transakcji upewnij się, że posiadasz wiedzę na temat firmy i jej branży.

1.

Zdecyduj czym i kiedy handlować

Najpierw zdecyduj, akcjami której firmy chcesz handlować. Różne branże, a nawet spółki w ramach tej samej branży mogą mieć bardzo różne wyniki. Wszystkie rynki mają momenty, kiedy zmienność jest wysoka. Niektórzy traderzy handlują podczas tych okresów, podczas gdy inni wolą handlować w bardziej przewidywalnych czasach.

3.

Monitoruj pozycję

Rynki są zawsze w ruchu, więc śledzenie pozycji jest kluczowe. Jest to jeszcze ważniejsze, gdy handlujesz krótkoterminowo - akcje są ogólnie uważane za mniej zmienne w długim okresie.

2.

Rozpocznij handel

Niezależnie od tego, czy korzystasz z naszej platformy easyMarkets czy MT4, możesz zawrzeć transakcję w zaledwie kilku krokach. Zdecyduj o kwocie do obrotu, kwocie ryzyka (biorąc pod uwagę dźwignię) oraz o tym, czy uważasz, że cena wzrośnie czy spadnie. Jeśli myślisz, że cena wzrośnie, to „kupujesz”, a jeśli zakładasz, że spadnie, to „sprzedajesz”.

4.

Wyjdź

Kiedy masz już ustaloną strategię i obliczony apetyt na ryzyko, potencjalny zysk/stratę oraz punkt wejścia, musisz zamknąć transakcję. Znaczący ruch może kosztować Cię potencjalne zyski, a nawet więcej.

1.

Zdecyduj czym i kiedy handlować

Najpierw zdecyduj, akcjami której firmy chcesz handlować. Różne branże, a nawet spółki w ramach tej samej branży mogą mieć bardzo różne wyniki. Wszystkie rynki mają momenty, kiedy zmienność jest wysoka. Niektórzy traderzy handlują podczas tych okresów, podczas gdy inni wolą handlować w bardziej przewidywalnych czasach.

2.

Rozpocznij handel

Niezależnie od tego, czy korzystasz z naszej platformy easyMarkets czy MT4, możesz zawrzeć transakcję w zaledwie kilku krokach. Zdecyduj o kwocie do obrotu, kwocie ryzyka (biorąc pod uwagę dźwignię) oraz o tym, czy uważasz, że cena wzrośnie czy spadnie. Jeśli myślisz, że cena wzrośnie, to „kupujesz”, a jeśli zakładasz, że spadnie, to „sprzedajesz”.

3.

Monitoruj pozycję

Rynki są zawsze w ruchu, więc śledzenie pozycji jest kluczowe. Jest to jeszcze ważniejsze, gdy handlujesz krótkoterminowo - akcje są ogólnie uważane za mniej zmienne w długim okresie.

4.

Wyjdź

Kiedy masz już ustaloną strategię i obliczony apetyt na ryzyko, potencjalny zysk/stratę oraz punkt wejścia, musisz zamknąć transakcję. Znaczący ruch może kosztować Cię potencjalne zyski lub nawet więcej.

Akcje w easyMarkets

easyMarkets stworzyło wyselekcjonowaną listę najbardziej ekscytujących, interesujących i dynamicznych akcji. Do wyboru są m.in. akcje z branży motoryzacyjnej, paliwowo-energetycznej, technologicznej, e-commerce i hotelarskiej - zapewniając możliwość stworzenia optymalnego portfela, by osiągnąć swoje cele.

Akcje oferowane przez easyMarkets

Akcje Opis
NIO / USD Nio
BNG / USD Boeing
GOO / USD Alphabet
DIS / USD Disney
NVD / USD Nvidia
TWT / USD Twitter
NKE / USD Nike
JPM / USD JPMorgan
PNG / USD P&G
UBE / USD Uber
MAC / USD Mastercard
PFE / USD Pfizer
BAB / USD Alibaba
AMZ / USD Amazon
APL / USD Apple
FBK / USD Meta-Facebook
NFX / USD Netflix
TSL / USD Tesla
CCA / USD Coca-cola
INT / USD Intel Corporation
JNJ / USD Johnson & Johnson
MCD / USD McDonald’s
MSF / USD Microsoft
FRD / USD Ford
CVX / USD Chevron
VSA / USD Visa
ATT / USD AT&T
CSC / USD Cisco
EXO / USD Exxon
Akcje Opis
ADS / EUR Adidas
ALV / EUR Allianz
BAY / EUR Bayer
BNP / EUR BNP Paribas
CBK / EUR Commerzbank
DAI / EUR Daimler
IBE / EUR Iberdrola
LVT / EUR L.V.M.H.
SIE / EUR Siemens
VOW / EUR Volkswagen
Akcje Opis
ANZ / AUD ANZ Bank
BHP / AUD BHP
CBA / AUD Commonwealth Bank
CSL / AUD CSL
GMG / AUD Goodman
IAG / AUD Insurance Australia
MQG / AUD Macquarie
NAB / AUD National Australia Bank
RIO / AUD RIO Tinto
SUN /AUD Suncorp
TLS /AUD Telstra
WES /AUD Wesfarmers
WBC /AUD Westpac Bank
WDS / AUD Grupa Energetyczna Woodside
WOW / AUD Woolworths
Akcje Opis
TOY / JPY Toyota
SFT / JPY Softbank
SNY / JPY Sony
MZH / JPY Mizuho
HON / JPY Honda
Akcje Opis
TCT / HKD Tencent
AIA / HKD AIA
HBC / HKD HSBC
BOC / HKD Bank of China
CNO / HKD CNOOC

Co mówią o nas inwestorzy

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
Messenger
  • 1 Polub lub śledzić easyMarkets na Facebooku
  • 2. Otwórz Messenger i znajdź $s
  • 3. Zacznij rozmowę

Akceptujemy czat na Facebook-u
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
WhatsApp
  • 1. Dodaj następujący numer easyMarkets do listy kontaktów +357 99 875 998
  • 2. Otwórz WhatsApp i wybierz dodany przed chwilą numer
  • 3. Zacznij rozmowę

Przyjmujemy prośby o rozmowy na WhatsApp
poniedziałek – piątek 8:00-22:00 GMT +2GMT +3

Dziękujemy

Zapoznamy się z Twoją wiadomością i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

W międzyczasie możesz przejrzeć nasze Centrum edukacji lub FAQ

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Wyślij wiadomość

Dziękujemy

Jeden z naszych pracowników działu obsługi klienta wkrótce się z Tobą skontaktuje.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

W razie pilnych pytań możesz skorzystać z czatu tutaj

keyboard_arrow_left
Zadzwoń do nas
call
call
Prośba o oddzwonienie
Preferowany czas kontaktu
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami

Cześć! Witamy w easyMarkets. Chcemy tylko dać znać, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Mamy nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

Prośba zakończona niepowodzeniem

Coś poszło nie tak. Spróbuj później.

keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Otwórz QQ i znajdź easy-forex 易 信 (800128208)
  • 2. Zacznij rozmowę
keyboard_arrow_left
Porozmawiaj z nami
  • 1. Zeskanuj poniższy kod QR
  • 2. Zacznij rozmowę

Akceptujemy prośby WeChat
od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 GMT +2GMT +3